Czekasz na Świętego Mikołaja? NORAD pokaże Ci, gdzie on jest [ŚLEDŹ MIKOŁAJA]

Kamera na biegunie północnym, licznik dostarczonych prezentów i podgląd podróży Świętego Mikołaja na żywo - takie atrakcje zapewnia... Dowództwo Obrony Północnoamerykańskiej Przestrzeni Powietrznej i Kosmicznej (NORAD).

Chcesz wiedzieć, kiedy przeleci nad Twoim domem? Teraz możesz to sprawdzić. Cała podróż Mikołaja jest monitorowana przez NORAD. Na specjalnej stronie internetowej możesz zobaczyć, gdzie w tej chwili znajduje się dostawca prezentów, ile ich dostarczył i za ile doleci do kolejnej miejscowości.

 

To nie wszystko. Dzięki NORAD-owi masz też dostęp do kamery zamontowanej na Biegunie Północnym. W tej są tam pustki, ale jak już Mikołaj skończy, pewnie pojawi się w domu, a renifery będą mogły trochę odsapnąć

 

NORAD jest organizacją, w skład której wchodzą USA i Kanada. Zajmuje się kontrolą przestrzeni powietrznej i kosmicznej nad Ameryką Północną. Wykrywa, obserwuje i szacuje stopień zagrożenia obiektów w przestrzeni kosmicznej, ostrzega przed atakami lotniczymi, rakietowymi czy z pojazdów umieszczonych na orbicie. Dodatkowo NORAD zajmuje się śledzeniem samolotów podejrzanych o przemyt narkotyków na teren USA i ... sań Świętego Mikołaja.

TOK FM PREMIUM