Afgański przywódca o księciu Harrym: "To szakal mordujący po pijaku niewinnych"

- Brytyjski książę przyjechał do Afganistanu, by po pijaku zabijać niewinnych Afgańczyków - powiedział w wywiadzie dla dziennika "Daily Telegraph" Gulbuddin Hekmatjar, były premier Afganistanu, uznawany przez ONZ za terrorystę.

- On nie rozumie prostego faktu, że polowanie na afgańskie lwy nie jest takie proste - powiedział Hekmatjar. - Szakale nie mogą polować na lwy - stwierdził. Były premier mówił w wywiadzie udzielonym dziennikowi "Daily Telegraph" , że brytyjski książę chce "bezwstydnie strzelać rakietami do mudżahedinów ze swojego helikoptera".

Gulbuddin Hekmatjar przekonywał, że Wielka Brytania wysłała wojska do Afganistanu jedynie po to, by zadowolić rząd Stanów Zjednoczonych. - Nie rozumiem, dlaczego Brytyjczycy zgadzają się na wysyłanie ich dzieci na pewną śmierć, by zadowolić amerykańskich generałów - powiedział.

Zdaniem byłego premiera Afganistanu wielu brytyjskich polityków wciąż marzy o tym, by ich ojczyzna pełniła w świecie rolę taką, jak w XVII i XVIII wieku. - Chcą, by ich ambasadora traktować jak namiestnika - stwierdził.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM