Wiadomo już, kim jest młodzieniec na znanym zdjęciu z księżną Dianą [WIDEO]

Zagadka kto znajduje się na zdjęciu z początku lat 80. z księżną Dianą została rozwiązana. - To Adam Russell, w tamtych czasie amant Diany Spencer - wyjawił Andrew Morton, biograf Lady Di.

Zdjęcie, które zostało właśnie wystawione na aukcję w USA, zrobiono podczas wyjazdu na narty w szwajcarskie Alpy, na początku lat 80., kiedy panna Spencer miała 18-19 lat. Na fotografii widać jak para odpoczywa w hotelowym pokoju. Russel czyta książkę, a Diana spogląda w obiektyw aparatu. Uważne oko zauważy też butelkę whiskey na parapecie. Na fotografii ktoś dopisał: "Nie do publikacji".

Visit NBCNews.com for breaking news , world news , and news about the economy

- Diana i Adam Russell zbliżyli się do siebie po odniesieniu kontuzji na stoku - wyjaśnił Morton. - Kiedy inni szusowali w górach, oni zostawali w pokoju. Adam - prawnuk Stanleya Baldwina, wielokrotnego premiera Wielkiej Brytanii w latach międzywojennych - był oczarowany Dianą. Do niczego jednak nie doszło - zapewnia w dzienniku "The Guardian" biograf księżnej.

Para spotykała się po powrocie z zimowych wakacji, a Russell miał nadzieję na rozpoczęcie romantycznego związku. Kiedy jednak wrócił z rocznej podróży po świecie, na ewentualny związek było już za późno. - Masz tylko jednego rywala: księcia Walii - poinformował go jeden z przyjaciół.

Zdjęcie, którego autor jest nieznany, zostało sprzedane brytyjskiej prasie 26 lutego 1981 r. Dwa dni wcześniej Pałac Buckingham ogłosił zaręczyny Diany z księciem Karolem. Adam Russell żyje obecnie w Dorset i jest farmerem.

DOSTĘP PREMIUM