16-letnia Polka i Serb znalezieni martwi w hotelu na Ukrainie

Ukraińska milicja wszczęła dochodzenie w sprawie zabójstwa dwójki mieszkańców Wielkopolski w Łucku - podało RMF FM. Ciała 16-latki i 68-letniego Serba znaleziono w piątek w hotelu Świteź. Oboje mieli rany postrzałowe głowy.

Jak donosi ukraiński portal Volynpost.com, Polka i Serb zameldowali się w hotelu Świteź w Łucku 15 stycznia. Para zapłaciła za trzy dni pobytu z góry i zamieszkała w jednym pokoju na czwartym piętrze. Według obsługi hotelu, pokój należał do tych "średnich" pod względem ceny - 270 dolarów za każdy dzień pobytu, ze standardowym wyposażeniem - TV, lodówka, podwójne łóżko. Zrezygnowali z codziennego sprzątania i polecili, by im nie przeszkadzano.

Pokojówka weszła do wynajmowanego przez nich pokoju dopiero wtedy, gdy minął czas wymeldowania. Drzwi były jednak zamknięte od środka. Otworzył je dopiero administrator budynku.

Według wstępnych, nieoficjalnych informacji, na które powołuje się ukraiński portal, Serb najprawdopodobniej najpierw zabił 16-letnią konkubinę, a następnie strzelił sobie w głowę.

- Zostaliśmy poinformowani o sprawie, w sobotę policja z Szamotuł powiadomiła rodziny ofiar - powiedział nam podinsp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. Rzecznik dodał, że Serb miał kartę stałego pobytu.

Jak ustaliło RMF FM, w pokoju hotelowym znaleziono nietypową broń - pistolet zagranicznej produkcji o rzadkim kalibrze.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM