Policjant bohater uratował kobietę, która spadła na tory metra. Tuż przed pociągiem [WIDEO]

Stojąca na peronie madryckiej stacji metra Marques de Vadilla 52-letnia kobieta zasłabła, przewróciła się i spadła wprost na tory. Do stacji powoli zbliżał się pociąg. Nie bacząc na niebezpieczeństwo, 38-letni policjant rzucił się na ratunek. Maszynista zdołał zatrzymać pociąg. Madrycka policja opublikowała film ze szczęśliwej akcji ratunkowej.

Człowiekiem, który na widok spadającej na tory metra kobiety rzucił się natychmiast na pomoc, okazał się 38-letni madrycki policjant. Na zarejestrowanym przez kamerę przemysłową filmie widać, jak wskoczył na tory tuż przy wylocie tunelu metra i przebiegł wzdłuż połowy peronu już po torach. Dobiegł do miejsca wypadku, podniósł nieprzytomną kobietę i zaczął przechodzić przez tory do przeciwległego peronu. Na stacji Marques de Vadilla oba tory biegną przez środek stacji.

Maszynista zdołał zatrzymać pociąg i zapobiec tragedii

W chwili, gdy policjant dobiegł do leżącej na torach kobiety, w tunelu pojawiły się światła pociągu. Ludzie czekający na stacji zaczęli machać do maszynisty, by się zatrzymał.

Prowadzący pociąg zobaczył zarówno machających, jak i biegnącego torami kilkadziesiąt metrów przed jego pociągiem człowieka. Natychmiast wcisnął hamulec. Metro zatrzymało się niemal dokładnie na początku stacji.

Szczęśliwy finał dramatycznego wypadku

Tymczasem po drugiej stronie torów czekający na pociąg ludzie przejęli od policjanta ciało nieprzytomnej kobiety i pomogli mu wdrapać się na peron. Okazało się, że jeden z czekających był lekarzem i udzielił jej pierwszej pomocy, zanim na miejsce przyjechali ratownicy medyczni.

Bohaterski policjant był po służbie. Jak pisze El Mundo , na co dzień służy w specjalnym oddziale policji współpracującym z Sądem Najwyższym Hiszpanii i jest na kursie przygotowującym do awansu na stopień podinspektora.

DOSTĘP PREMIUM