Geje-emeryci dokonali coming outu. Ich "ślubne zdjęcie" robi furorę w internecie

Para gejów w średnim wieku postanowiła pokazać światu swoje uczucie i przyznać się do homoseksualizmu. Wideo z miłosną piosenką i ich "zdjęcie ślubne" robią furorę w internecie, a o nich samych rozpisują się azjatyckie media internetowe.

Big Love Alliance to organizacja non-profit, która walczy o prawa mniejszości seksualnych w Chinach. Kampania, której twarzami zostali celebryci Anthony Wong i Denise Ho's, zdeklarowani geje, zainspirowała parę starszych gejów do coming outu.

Mężczyźni mieszkają razem w Pekinie - jeden jest emerytowanym nauczycielem historii, drugi pracował w firmie dostarczającej wodę. Dzięki pracy tego drugiego się poznali i zakochali w sobie.

Nie znamy personaliów mężczyzn, ale ich zdjęcie, na którym są przebrani za młodą parę (jeden w garniturze, drugi w białej sukni ślubnej i z welonem na głowie) cieszy się w internecie wielką popularnością, piszą o nich azjatyckie media, m.in. The Shanghaiist. Większość osób, które na facebookowej stronie publikują zdjęcia z hasłami poparcia, jest o wiele młodsza.

Panowie zamieścili też wideo domowej roboty. Można obejrzeć je TUTAJ>> . Mężczyźni śpiewają "The Moon Represents My Heart". Piosenka Teresy Teng jest w Chinach wielkim hitem od lat 70.

Wprawdzie mężczyźni nie mogą pochwalić się wielkim talentem wokalnym, ale podczas występu nie szczędzą sobie czułości i pocałunków. - Nie rozstaniemy się do śmierci. Będziemy starać się być ze sobą, bez względu na to, ile nas będzie to kosztować - deklaruje jeden z nich w rozmowie z portalem SCMP.com. - Bycie razem nie jest proste. Większość znajomych nas wspiera. Poza kilkoma przyjaciółmi, którzy się nie pogodzili z tym, kim jesteśmy - opowiadają. Emeryci mają dla siebie dużo czasu - spędzają go razem. Najbardziej lubią gry planszowe i wspólne spacery.

Członkowie Big Love Alliance podkreślają, że społeczeństwo chińskie jest bardzo konserwatywne i choć deklaruje dużą tolerancję dla mniejszości seksualnych, to na co dzień pokazuje coś innego. Dlatego na razie skupiają się na walce z dyskryminacją mniejszości. A jedno z marzeń części gejów o legalizacji małżeństw homoseksualnych wydaje się na razie nie do spełnienia. Akcja w internecie ma pokazać, że homoseksualiści to duża grupa społeczna. A uczucie miłości, które łączy kobietę i mężczyznę, tak naprawdę niczym się nie różni od miłości homoseksualistów.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM