Strzelanina w bibliotece amerykańskiego college'u. Trzy osoby zostały ranne

Trzy osoby zostały ranne w strzelaninie, która miała miejsce dziś w college'u Lone Star w Teksasie. Na uczelni doszło do starcia co najmniej dwóch uzbrojonych osób. Prawdopodobnie jedna z nich odniosła obrażenia. Władze szkoły kazały studentom ?znaleźć schronienie?.

Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Houston w Teksasie. W bibliotece college'u Lone Star doszło do wymiany ognia między dwoma osobami. Co najmniej jedna z nich została ranna. Poza nią obrażenia odniosły dwie inne osoby. Czwarty z poszkodowanych doznał ataku serca.

Sytuacja jest już pod kontrolą - informuje serwis CNN.com. Na miejscu pracuje policja oraz agenci FBI. Wcześniej władze uczelni kazały studentom "poszukać schronienia lub unikać kampusu".

Policji udało się zatrzymać jednego ze strzelców. Drugi jest na wolności, jednak jak twierdzi rzecznik szkoły Jed Young, raczej nie przebywa już na terenie college'u.

Amanda Vasquez jedna ze studentek Lone Star College, powiedziała telewizji CNN, że usłyszała ok. sześciu strzałów. - Byłam w akademiku, czekając na zajęcia z angielskiego, gdy usłyszałam strzały, a dzieciaki zaczęły uciekać w dół hallu. Wszystko działo się bardzo szybko - relacjonowała.

To kolejna strzelanina w amerykańskiej szkole

Przez USA przetacza się debata o przemocy z użyciem broni palnej i sposobach jej zapobiegania w miesiąc po strzelaninie w szkole w Newtown w Connecticut, w której zginęło 20 dzieci i sześć osób dorosłych. W zeszłym tygodniu stan Nowy Jork uchwalił najsurowszą jak dotychczas w USA ustawę o kontroli broni palnej, która ma zapobiegać masowym zabójstwom z jej użyciem.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM