"FT": Decyzja Sejmu pokazuje, że Polska jest nadal na Wschodzie

"Decyzja polskiego parlamentu przy jednoczesnym zatwierdzeniu przez Dumę zakazu tzw. propagandy homoseksualnej, pokazuje różnice między Wschodnią i Zachodnią Europą" - pisze na swojej stronie internetowej "Financial Times". Komentuje w ten sposób odrzucenie przez Sejm ustaw o związkach partnerskich pozwalających m.in. na zawieranie ich przez pary homoseksualne.

Na stronie internetowej gazety szczegółowo opisano wczorajszy, gorący dzień w polskim Sejmie. Nasz parlament odrzucił 3 projekty ustaw wprowadzających w Polsce związki partnerskie dla par heteroseksualnych i homoseksualnych. Stało się tak, ponieważ konserwatywne skrzydło PO zagłosowało przeciw projektom lewicy oraz własnej partii.

"Krok ten zbiegł się w czasie z zatwierdzeniem przez rosyjską Dumę prawa zabraniającego tzw. homoseksualnej propagandy. Pokazuje to różnicę w postawie między Europą Wschodnią a Zachodnią" - czytamy na stronie Financial Times. Gazeta jednocześnie podaje, że w sondażach w Polsce tylko co trzeci badany popiera związki partnerskie osób tej samej płci.

Wczoraj rosyjska Duma w pierwszym czytaniu zatwierdziła projekt ustawy przewidującej kary za publiczne działania, które - zdaniem jej inicjatorów - mogą propagować homoseksualizm wśród nieletnich. O jego przyjęcie zaapelowało zgromadzenie ustawodawcze obwodu nowosybirskiego, gdzie takie antygejowskie prawo już obowiązuje. Podobne ustawy uchwalono już w 10 regionach Federacji Rosyjskiej. Oprócz nowosybirskiego, również w obwodach: archangielskim, kaliningradzkim, kostromskim, magadańskim, riazańskim i samarskim, a także w Kraju Krasnodarskim, Baszkirii i Petersburgu.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM