Kolejna strzelanina w USA. Wśród ofiar dzieci

Co najmniej dwoje dzieci zginęło w strzelaninie, do której doszło w jednym z mieszkań w amerykańskim mieście Denver. Trzecie z postrzelonych dzieci trafiło do szpitala. Jego stan jest krytyczny.

Zdaniem świadków do zdarzenia doszło ok. 5 rano czasu lokalnego. Podczas strzelaniny rany odniosły co najmniej trzy osoby. Lokalna policja informuje, że dwoje dzieci zginęło na miejscu, trzecie trafiło do szpitala. Jego stan jest krytyczny. Wszystkie dzieci miały mniej niż 11 lat.

Z informacji publikowanych przez serwis denverpost.com wynika, że życie straciła także dorosła kobieta, prawdopodobnie matka zastrzelonych dzieci. Policja poszukuje sprawcy strzelaniny. Okoliczne ulice zostały zamknięte. W mieszkaniu, w którym doszło do tragedii znaleziono broń.

To kolejna w ciągu ostatnich miesięcy strzelanina w USA. Do tego typu zdarzeń dochodzi coraz częściej. Po tragedii w Newtown, do której doszło w grudniu zeszłego roku w Ameryce wciąż trwa burzliwa dyskusja na temat ograniczenia dostępu do broni palnej.

DOSTĘP PREMIUM