Pożar na luksusowym statku. Ponad 4 tys. osób uwięzionych u wybrzeży Meksyku

Luksusowy statek turystyczny ?The Carnival Triumph? z powodu awarii dryfuje u wybrzeży Meksyku. Przepłynął w ten sposób już ponad 240 km. Załoga zupełnie straciła kontrolę na ogromną jednostką. Nikt z ponad 4,2 tys. osób podróżujących na statku nie odniósł obrażeń.

Do awarii statku doszło z powodu pożaru, który wybuchł w maszynowni. Ogień uszkodził silniki maszyny, co spowodowało, że załoga straciła kontrolę nad sterami. "The Carnival Triumph" zaczął dryfować. Na pomoc statkowi popłynęła inna jednostka turystyczna, należąca do tego samego armatora - "Carnival Elation". Jej załoga przekazała obsłudze dryfującego statku jedzenie i napoje dla pasażerów oraz generatory prądu.

Na pokładzie "The Carnival Triumph" nikt nie został ranny - twierdzą właściciele statku. Teraz ponad 3 tys. pasażerów i ponad 1 tys. członków załogi oczekuje na statek ratunkowy, który odholuje turystyczny okręt do meksykańskiego portu w Progreso.

Armator zapewnił, że wszyscy pasażerowie otrzymają zwrot kosztów podróży oraz odszkodowanie w formie kredytów, które będą mogli przeznaczyć na inne rejsy. Kolejne dwa kursy statku zostały odwołane.

DOSTĘP PREMIUM