Dwie Polki nagrodzone na World Press Photo. 3. miejsce dla współpracowniczki "GW" [FOTO]

Polska fotografka Ilona Szwarc zdobyła trzecie miejsce w konkursie World Press Photo w kategorii Ludzie - Portrety. Również trzecie miejsce, w kategorii Pozowane Portrety, zajęła Anna Bedyńska. - Jestem przeszczęśliwa, zupełnie się nie spodziewałam tego, że otrzymam nagrodę - powiedziała związana z "Gazetą Wyborczą" fotografka w rozmowie z Radiem TOK FM.

Na zdjęciu Anny Bedyńskiej jest Zuzia, która ze względu na bielactwo jest wrażliwa na światło - szybko reaguje na nie zmianami zapalnymi na skórze. Dziewczyna uczęszcza do specjalnej szkoły dla dzieci słabo widzących i marzy, aby poznać kogoś podobnego do siebie.

- Jestem kompletnie zaskoczona. Kiedy odebrałam telefon z tą informacją, myślałam, że to pomyłka. Jestem przeszczęśliwa, zupełnie się nie spodziewałam tego, że otrzymam nagrodę, i to jeszcze w kategorii Portret - powiedziała w rozmowie z dziennikarzem Radia TOK FM Bedyńska.

Fotografka podkreśliła, że jej projekt fotografowania osób dotkniętych albinizmem nie został jeszcze zakończony, i, korzystając z okazji, zachęca takie osoby do kontaktu (anna.bedynska@gmail.com), jeżeli chciałyby wziąć udział w planowanych przez nią sesjach fotograficznych.

Zdjęcie Ilony Szwarc, nagrodzone przez kapitułę konkursu, przedstawia dziewczynę o imieniu Kayla, pozującą z lalką przed portretem jej przodków w domu w Bostonie w stanie Massachusetts.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM