Wybuch meteoru także nad Kubą. "Kula ognia większa niż słońce" [WIDEO]

Wszystko wskazuje na to, że Kuba doświadczyła w zeszłym tygodniu zjawiska podobnego do eksplozji meteoru nad Czelabińskiem w Rosji. Media na wyspie donosiły o zaskoczonych mieszkańcach, którzy zobaczyli jasne światło na niebie, a następnie usłyszeli głośny wybuch. W domach zatrzęsły się okna i ściany - informuje agencja AP.

Obiekt leciał nad centralną częścią kraju i zanim eksplodował, zmienił się w kulę ognia "większą niż słońce" - podała w piątek kubańska telewizja, powołując się na naocznych świadków niecodziennego wydarzenia.

Według mieszkańców Rodas, w prowincji Cienfuegos, obiekt widoczny był jako jasny punkt, za którym tworzyła się szeroka smuga na niebie.

 

- Wyszedłem z domu na ryby około piątej po południu. Około godziny ósmej zobaczyliśmy światło na niebie, a potem dużą kulę ognia, większą niż słońce - relacjonuje w nagraniu wyemitowanym w kubańskiej telewizji jeden ze świadków. - Mój dom zatrząsł się. Nigdy wcześniej nie byłam świadkiem czegoś tak dziwnego - mówi z kolei mieszkanka prowincji Cienfuegos, która usłyszała eksplozję.

W materiale wideo wypowiada się też Marcos Rodriguez, którego przedstawiono jako antropologa. Jego zdaniem wszystko wskazuje na to, że był to wybuch meteoru. Reporter przypomniał, że podobne zjawisko obserwowano na Kubie w 1994 roku.

Media nie informują o poszkodowanych czy ewentualnych stratach materialnych, jak to miało miejsce po piątkowej eksplozji meteoru nad Uralem. Tam potężna fala uderzeniowa, która według obliczeń NASA miała siłę 500 kiloton, spowodowała obrażenia 1200 osób oraz ogromne zniszczenia w regionie.

TOK FM PREMIUM