Ponad 60 osób zatruło się w najlepszej restauracji świata

63 klientów zatruło się w najlepszej restauracji na świecie. Znajdujący się w Kopenhadze lokal Noma ma aż dwie gwiazdki w prestiżowej 3-stopniowej skali Michelina. Wygrała też w ostatniej edycji konkursu S. Pellegrino World's 50 Best Restaurants.

Klienci restauracji nabawili się wirusowego zapalenia żołądka oraz jelit - informuje agencja AP. Zatruły się osoby, które stołowały się w restauracji Noma w zeszłym miesiącu. Po skargach wniesionych przez 63 osoby duński rząd przeprowadził w lokalu gruntowną kontrolę. Na razie nie odkryto, co spowodowało zatrucie aż tak dużej liczby klientów.

Kontrolerzy zlecili oczyszczenie lokalu i zażądali zwiększenia standardów obchodzenia się z żywnością. Menedżer restauracji Noma Peter Kreiner poinformował, że również obsługa lokalu starała się odnaleźć źródło zakażenia.

Noma to znana na całym świecie prestiżowa restauracja. Przyznano jej aż dwie gwiazdki ze słynnej 3-stopniowej skali Michelina. Lokal trzy razy - w tym w ostatniej edycji w 2012 roku - wygrywał konkurs S. Pellegrino World's 50 Best Restaurants. Noma słynie ze skandynawskiej kuchni opartej na świeżych lokalnych produktach.

Gwiazdki przyznawane przez firmę Michelin restauracjom opisywanym w serii przewodników to jedno z najbardziej pożądanych przez właścicieli lokali gastronomicznych wyróżnień. Dwie gwiazdki oznaczają, że potrawy podawane w restauracji są doskonałej jakości. Punkty przyznawane są na podstawie kontroli przeprowadzanej przez anonimowych, obiektywnych inspektorów, która odbywa się w wybranych miejscach raz do roku.

TOK FM PREMIUM