Pakistan: Rozwścieczeni muzułmanie spalili domy chrześcijan. W zemście za znieważenie Mahometa

Ponad 100 domów w chrześcijańskiej dzielnicy Badami Bagh na przedmieściach Lahore w Pakistanie zostało splądrowanych i spalonych przez tłum rozwścieczonych muzułmanów - donosi serwis Tribune.com. Ataki to zemsta za bluźnierstwo rzekomo popełnione przez jednego z mieszkańców dzielnicy.

Jeden z chrześcijan miał znieważyć imię proroka Mahometa. W piątek został za to aresztowany. Muzułmanie postanowili jednak na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość i w sobotę wdarli się do około 100 domów w dzielnicy Badami Bagh, splądrowali je i spalili. Wcześniej, po aresztowaniu oskarżonego o znieważenie Mahometa, prawie 3 tys. mieszkańców chrześcijańskiej dzielnicy opuściło domy w obawie o własne życie. Wielu z nich zostawiło swój majątek bez opieki.

W trakcie plądrowania domów w Badami Bagh interweniowała policja. Część funkcjonariuszy została obrzucona kamieniami oraz innymi niebezpiecznymi przedmiotami.

Dzięki nagraniom z kamer udało się zatrzymać najbardziej agresywnych muzułmanów. Władze zapowiedziały już, że osoby, których majątek ucierpiał w wyniku ataku, będą mogły ubiegać się o odszkodowanie.

TOK FM PREMIUM