Silny wiatr. Odwołane loty na jednym z największych lotnisk w Europie. Ostrzeżenia także dla Polski

Z powodu silnego wiatru odwołano kilkadziesiąt lotów z amsterdamskiego portu lotniczego Schiphol. Wśród anulowanych m.in. lot do Warszawy. IMGW, w związku z silnym wiatrem, wydał ostrzeżenie I stopnia dla Dolnego Śląska.

Z powodu silnych wiatrów odwołano w poniedziałek około 70 lotów z portu lotniczego Schiphol w Amsterdamie. Odwołany został m.in. lot KLM do Warszawy przewidziany na godz. 10.05. Informacje te są dostępne na stronie internetowej Schiphol.

Kilkadziesiąt lotów jest opóźnionych. Meteorolodzy ostrzegają, że prędkość wiatru może w Holandii dochodzić do 90 km na godzinę.

Wieje i pada w Niemczech

Silny wiatr i deszcz w Niemczech utrudniają w poniedziałek tradycyjne karnawałowe pochody organizowane w tym dniu w zachodnich Niemczech. Jedna impreza została już odwołana, część przesunięta i odbędzie się z ograniczeniami. Front atmosferyczny Bennet przyniósł nad Nadrenię Północną-Westfalię silne porywy wiatru i deszcz. Powiewy osiągają prędkość 70-80 km na godzinę.

To właśnie w tym kraju związkowym RFN odbywają się w ostatni poniedziałek karnawału największe i najbardziej znane parady. W związku z pogodą przemarsz został już odwołany w mieście Bottrop w Zagłębiu Ruhry.

Mateorolodzy ostrzegają przed popołudniowymi burzami.

Silny wiatr nad Polską

Poniedziałek wyjątkowo ciepły w południowej części Polski. Eksperci z IMGW ostrzegają przed silnym wiatrem. Ostrzeżenie I stopnia wydano dla południowej części Dolnego Śląska.

DOSTĘP PREMIUM