Etiopia. Polacy wśród ofiar katastrofy lotniczej

Samolot etiopskich linii lotniczych Ethiopian Airlines rozbił się w drodze do stolicy Kenii, Nairobi; są ofiary śmiertelne - podały w niedzielę etiopskie władze. MSZ potwierdził, że w katastrofie zginęli Polacy.

Rzecznik przewoźnika potwierdził, że maszyna ze 149 pasażerami i ośmioma członkami załogi na pokładzie rozbiła się  Linie lotnicze poinformowały, że Boeing 737 rozbił się sześć minut po starcie niedaleko miasta Debre Zeit (dawn. Bishoftu), około 60 km na południowy wschód od stolicy Etiopii. Maszyna leciała do stolicy Kenii, Nairobi. 

Szef linii Ethiopian Airlines mówił, że pilot zgłaszał problemy z maszyną i prosił o zgodę na powrót na lotnisko. Maszyna, którą lecieli - jak stwierdził szef linii - tuż przed wylotem była sprawdzana i żadne usterki nie zostały zgłoszone. 

Ethiopian Airlines przekazały w oświadczeniu, że "trwa operacja poszukiwawczo-ratownicza". - Nikt nie przeżył katastrofy samolotu Ethiopian Airline, który rozbił się w niedzielę niedaleko stolicy Etiopii, Addis Abeby - poinformował etiopski nadawca publiczny, powołując się na anonimowe źródło w etiopskich liniach lotniczych.  Informacje te potwierdził kenijski minister transportu. 

Szef Ethiopian Airlines podał, że wśród pasażerów było 32 obywateli Kenii, 18 – Kanady, dziewięciu – Etiopii, po osiem osób z Włoch, Chin i USA, siedem z Wielkiej Brytanii i siedem z Francji, sześć z Egiptu, pięć z Holandii, cztery z Indii i cztery ze Słowacji, troje Austriaków, troje Szwedów, troje Rosjan, dwóch Marokańczyków, dwóch Hiszpanów oraz dwóch Polaków i dwóch Izraelczyków.

Na pokładzie było też po jednej osobie z Belgii, Indonezji, Somalii, Norwegii, Serbii, Togo, Mozambiku, Rwandy, Sudanu, Ugandy i Jemenu.

Po południu Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że wśród ofiar katastrofy etiopskiego samoloty są Polacy. 

Katastrofa etiopskiego samolotu. Są ofiary 

- Kancelaria premiera, w imieniu rządu i obywateli Etiopii, chciałaby wyrazić swoje najgłębsze kondolencje rodzinom, które straciły bliskich w samolocie Boeing 737 etiopskich linii lotniczych, który leciał dziś (w niedzielę) rano do Nairobi w Kenii - przekazała kancelaria na Twitterze.

TOK FM PREMIUM