Etiopia. Loty Boeingów 737 Max wstrzymane. Amerykański koncern odracza inaugurację nowego samolotu

Etiopia, Chiny, Maroko wstrzymały loty Boeingów 737 Max. To pokłosie niedzielnej katastrofy samolotu należącego do Ethiopian Airlines, w której zginęło 157. Wśród ofiar jest dwóch Polaków.
Zobacz wideo

Poniedziałek jest  w Etiopii dniem żałoby narodowej po katastrofie lotniczej, w której zginęło 157 osób. Samolot rozbił się tuż po starcie z lotniska w Addis Abebie. Leciał do stolicy Kenii Nairobi.

Czytaj też: MSZ potwierdza. Dwóch Polaków wśród ofiar katastrofy lotniczej samolotu Ethiopian Airlines>>>

Etiopia. Katastrofa boeinga 737 Max

Etiopskie linie lotnicze zdecydowały się na zawieszenie lotów Boeingów 737 Max. Podobną decyzję podjęły Chiny. Polecenie wstrzymania eksploatacji tych samolotów przez krajowych przewoźników lotniczych miała wydać Administracja Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC). Chińscy przewoźnicy mają ok. 60 takich samolotów. Rzecznik koncernu Boeing odmówił komentarza, podobnie jak CAAC.

Decyzję o zawieszeniu lotów amerykańskich maszyn podjęto też w Maroku.

Niedzielna katastrofa była drugim wypadkiem z udziałem samolotu Boeing 737 Max, w ciągu ostatnich czterech miesięcy. W październiku ubiegłego roku samolot linii Lion Air spadł do morza po starcie z lotniska w indonezyjskiej Dżakarcie. Zginęło wtedy blisko 190 osób.

Jak informuje Reuter, Boeing postanowił odroczyć planowaną uroczystą inaugurację swojego nowego szerokokadłubowego samolotu 777x. Według opublikowanego komunikatu inauguracja odbędzie się "w niedalekiej przyszłości".

TOK FM PREMIUM