"Wara od naszych dzieci". Jarosław Kaczyński odpowiada na słowa Pawła Rabieja o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe

Wiceprezydent Warszawy postawił sprawę jasno - nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację związków jednopłciowych. Tu mówimy nie, szczególnie jeśli chodzi o dzieci, wara od naszych dzieci - mówił w Katowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński, nawiązując do wypowiedzi Pawła Rabieja.
Zobacz wideo

Na konwencji PiS w Katowicach Jarosław Kaczyński odniósł się do wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który w "Dzienniku Gazecie Prawnej" stwierdził, że jest za wprowadzeniem związków partnerskich, potem równości małżeńskiej, a wreszcie - za adopcją dzieci przez pary jednopłciowe. Szef PiS dziękował mu "za szczerość" - i stwierdził, że w działaniach opozycji nie chodzi o tolerancję, a o "afirmację związków jednopłciowych". 

- My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci - podkreślił Kaczyński.

Paweł Rabiej w wywiadzie o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe

Rabiej w niedawnym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" mówił: "Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją". Później we wpisie na Twitterze Rabiej podkreślił, że wyrażone w wywiadzie opinie mają charakter "wyłącznie prywatny". Dodał, że jest "w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny". Upomnienie opublikował na Twitterze również prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, który napisał, że polecił Rabiejowi zająć się wyłącznie wyznaczonymi zadaniami.

PiS w Katowicach prezentuje listę do europarlamentu

PiS na Śląsku przedstawił też swoją listę do Parlamentu Europejskiego. Otwierają ją: obecna europosłanka Jadwiga Wiśniewska, wiceszef resortu energii Grzegorz Tobiszowski i posłanka Izabela Kloc.

Koalicja Europejska, która swoje jedynki ogłosiła wczoraj, na pierwszym miejscu na Śląsku wystawi byłego premiera i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (14)
Jarosław Kaczyński na Śląsku o słowach Pawła Rabieja
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 11 razy 5

  Nasze dzieci? To pokaż pan swoje, przez siebie spłodzone, wykarmione, wychowane. I dopiero zabieraj głos w imieniu innych. Ale nigdy w imieniu wszystkich. W Polsce są ludzie normalni, którzy chcą, zeby ich dzieci nie dotykał intymnie ksiądz ani wujek. Są rodzice, którym zależy, żeby kilkunastoletnie córki nie zostawały matkami. Są tacy, którym się nie podoba, gdy ich dziecko jest dyskryminowane nie tylko ze względu na seksualne preferencje, ale za rude włosy, nadwagę, niemodne okulary, wakacje pod gruszą a nie na Majorce....

 • kotkluska2016

  Oceniono 6 razy 4

  Według danych ze stycznia 2019 prawo 31 państw traktuje małżeństwa osób tej samej płci na równi z małżeństwami osób różnej płci. Adopcja przez związki jednopłciowe jest legalna w 27 państwach i niektórych regionach Meksyku. Cały świat oszalał. Tylko Bezdzietny Dziad Spieprzający może ocalić planetę?

 • ebom

  Oceniono 10 razy 4

  "Naszych"? Wolne żarty. A tak w ogóle - może mi ktoś wreszcie wyjaśnić, w jaki sposób małżeństwa jednopłciowe miałyby mi rozwalić rodzinę? Tak krok po kroku, dla niekumatych

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 2

  Z tymi padalcami nalezy sie rozprawic na platformie prawnej ustaw o danych wrazliwych. Dziecko ma takie samo prawo do ochrony danych o jego preferencjach seksualnych i z tego paragrafu trzeba sie rozprawic z ta bandyterka. Nie m bo nie istnieja w przyrodzie malzenstwa homoseksulane prawo ziemnskie nie moze stac w sprzecznosci z prawem naturalnym, tylko z milosci miedzy konbieta i mezczyzna i polaczeniem ich DNA moze powstac zycie i tego nie zmieni zaden gazeciarz pederasta ni dyplomata ni medrzec ni wodz, wszystko inne to nizbyt smieszny kabaret.

 • stas_3151

  Oceniono 8 razy 2

  Miota się karakan, najwpierw byli emigranci ze swoimi choróbskami, potem niemcy, europa .... teraz LGBT. Łobuz jeden. Niszczy naród, skłóca, korumpuje.. to za paskudny typ! Zło weszło w polskę politykę a szatan w KK.
  Suweren! łapać różańce, na kolana i modlić się o łaskę dla narodu. Może Bóg się ulituje.

 • wujekdolf

  Oceniono 6 razy 0

  rozumiem że "wszystkie dzieci nasze są" - ale bez przesady... kacza pokraka ma kota jak stara panna :)

 • rms020

  Oceniono 7 razy -1

  a to już jest szczyt bezczelności
  jakim prawe pan prezes wypowiada się
  w moim imieniu w sprawie moich dzieci
  a może uważa
  że wszystkie dzieci są jego...

 • bihepi

  Oceniono 7 razy -1

  "Wara od naszych dzieci" - mówi Jarosław Kaczyński.
  A ja mówię:
  Odczep się od kleru naszego powszedniego, ty Balbino załgana.

 • rzydeta

  Oceniono 6 razy -2

  "Wara od naszych dzieci" - darł mordę bezżenny i bezdzietny dziadyga. Kierował te słowa do katabasów, masowo molestujących dzieci płci dowolnej? No to ma przeyebane u kuriewnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX