"Wara od naszych dzieci". Jarosław Kaczyński odpowiada na słowa Pawła Rabieja o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe

Wiceprezydent Warszawy postawił sprawę jasno - nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację związków jednopłciowych. Tu mówimy nie, szczególnie jeśli chodzi o dzieci, wara od naszych dzieci - mówił w Katowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński, nawiązując do wypowiedzi Pawła Rabieja.
Zobacz wideo

Na konwencji PiS w Katowicach Jarosław Kaczyński odniósł się do wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który w "Dzienniku Gazecie Prawnej" stwierdził, że jest za wprowadzeniem związków partnerskich, potem równości małżeńskiej, a wreszcie - za adopcją dzieci przez pary jednopłciowe. Szef PiS dziękował mu "za szczerość" - i stwierdził, że w działaniach opozycji nie chodzi o tolerancję, a o "afirmację związków jednopłciowych". 

- My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci - podkreślił Kaczyński.

Paweł Rabiej w wywiadzie o adopcji dzieci przez pary jednopłciowe

Rabiej w niedawnym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" mówił: "Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją". Później we wpisie na Twitterze Rabiej podkreślił, że wyrażone w wywiadzie opinie mają charakter "wyłącznie prywatny". Dodał, że jest "w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny". Upomnienie opublikował na Twitterze również prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, który napisał, że polecił Rabiejowi zająć się wyłącznie wyznaczonymi zadaniami.

PiS w Katowicach prezentuje listę do europarlamentu

PiS na Śląsku przedstawił też swoją listę do Parlamentu Europejskiego. Otwierają ją: obecna europosłanka Jadwiga Wiśniewska, wiceszef resortu energii Grzegorz Tobiszowski i posłanka Izabela Kloc.

Koalicja Europejska, która swoje jedynki ogłosiła wczoraj, na pierwszym miejscu na Śląsku wystawi byłego premiera i przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM