Brexit przesunięty. W Brukseli wynegocjowano dwie nowe daty

12 kwietnia albo 22 maja, to dwie nowe możliwe daty brexitu. To efekt porozumienia zawartego w Brukseli, po siedmiu godzinach negocjacji.

Unijni przywódcy zgodzili się na prośbę Theresy May, by dosłownie w ostatniej chwili - na tydzień przed pierwotnym terminem - przesunąć datę wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Kiedy dokładnie dojdzie do rozwodu, okaże się w przyszłym tygodniu. Jak informował, po zakończeniu negocjacji, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, pierwszy scenariusz zakłada, że jeśli Izba Gmin zaakceptuje porozumienie rozwodowe w przyszłym tygodniu, przedłużenie nastąpi do 22 maja. Drugi, jeśli brytyjscy parlamentarzyści nie podejmą decyzji w przyszłym tygodniu, to Rada Europejska zgodziła się na przedłużenie terminu do 12 kwietnia.

Brexit. Ponad milion podpisów pod petycją o wycofanie się z brexitu zawiesiło stronę brytyjskiego parlamentu

Premier Theresa May ma jeszcze trzecie wyjście: do 12 kwietnia może zadeklarować, że chce dłuższego przesunięcia brexitu - na przykład do końca roku. Wtedy jednak Wielka Brytania musiałaby zorganizować wybory do europarlamentu.

Brexit, czyli plan, który miał nie wypalić. Jak doszło do decyzji o rozwodzie Wielkiej Brytanii z Unią Europejską?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Brexit przesunięty. Dwie nowe daty wyjścia Wielkiej Brytanii z UE
Zaloguj się
 • swobodan1

  Oceniono 1 raz -1

  Wcześniej słyszałem od Donalda Tuska z domu Lipke,że o przedłużeniu Brexitu nie ma mowy !

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy -2

  May to wielki zawod i to kolejny argument iz kobiety nie powinny zajmowac sie polityka. To co dla mezczyzny jest oczywiste iz parlament nie podpisze traktatu rozbiorowego panstwa, nalezy po prostu rozstac sie bez upokarzajacyh negocjacji. Churchill wiedzialby co robic, pewnie udalby sie do radio i odwolal do narodu w obliczu zagrozenia ze strony Berlina. Wygralby to w jednym przemowieniu zapowiadajac zwyciestwo. Do tego potrzebny jest poierwiatek meski jasnosc myslenia odwaga podjecia sie trudnych decyzji oraz wiara w swoja misje.
  Z kobietami jest jeszcze jeden problem przy podejmowaniu decyzji, kobiety chca wziac wszystko, sa zachlanne i bezrefleksyjne, nie rozumieja swiata i jej techniczno inzynierskiej strony nie rozumieja iz poprawa jednych parametrow wymusza pogorszenie innych i tak po prostu jest, taki jest ten swiat i dotyczy to rowniez Wielkiej Brytanii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX