Nowa Zelandia: Zarzuty popełnienia 50 morderstw i 39 prób morderstwa dla zamachowca z Christchurch

Australijczyk Brenton Tarrant ma usłyszeć zarzuty popełnienia 50 morderstw i 39 prób morderstwa. Policja nie wyklucza, że sprawca zamachów w Christchurch może usłyszeć kolejne zarzuty. W atakach na meczety zginęło 50 osób. Był to najbardziej krwawy zamach w historii Nowej Zelandii.
Zobacz wideo

Aresztowany Australijczyk ma jutro (w piątek 5 kwietnia) za pośrednictwem łącza wideo wystąpić przed sądem w Christchurch. Na tym etapie oskarżony nie będzie miał prawa odnieść się do postawionych mu zarzutów.

"Głównym celem wezwania w dniu 5 kwietnia będzie ustalenie stanowiska pozwanego w sprawie reprezentacji prawnej" i otrzymanie informacji dotyczących kroków proceduralnych - przekazał sędzia Cameron Mander.

Czytaj też: Szok po zamachu w Christchurch. "Ludzie okazują olbrzymie wsparcie dla społeczności muzułmańskiej">>>

Brenton Tarrant ma usłyszeć zarzuty popełnienia 50 morderstw i 39 prób morderstwa. Policja nie wyklucza, że sprawca zamachów w Christchurch może usłyszeć kolejne zarzuty.

Do ataków na meczety w Christchurch doszło 15 marca. Był to najtragiczniejszy atak w historii Nowej Zelandii: zginęło 50 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Odpowiedzialność za oba ataki wziął na siebie skrajnie prawicowy działacz Brenton Tarrant, który 16 marca został postawiony przed sądem i wstępnie usłyszał zarzut morderstwa.

Czytaj też: Facebook potrzebował 17 minut, by przerwać relację z zamachu. "Jestem pewien, że wielu ludzi próbowało zobaczyć, co jest w tym filmie">>>

TOK FM PREMIUM