Pałac Buckingham: Księżna Meghan urodziła syna

Księżna Sussex Meghan Markle urodziła syna - potwierdził w poniedziałek Pałac Buckingham. Chłopiec waży 3,2 kilograma. Zarówno on, jak i matka czują się dobrze.
Zobacz wideo

Informację, że księżna Sussex zaczęła rodzić podały w poniedziałek służby prasowe Buckingham Palace. Jak zaznaczono, poród zaczął się wczesnym porankiem, a księżnej towarzyszy mąż. "Kolejne oświadczenie zostanie przekazane wkrótce" - dodano.

Po południu pojawił się kolejny komunikat, tym razem już o narodzinach dziecka. "Księżna Sussex Meghan Markle urodziła syna. Chłopiec waży 3,2 kilograma; zarówno on, jak i matka czują się dobrze" - poinformowano.

Księżna Meghan urodziła. Książę Harry: Jestem przeszczęśliwy

Dziecko, które będzie siódme w linii do brytyjskiego tronu, urodziło się o godz. 5.26 rano (6.26. w Polsce). Jako pierwsi o narodzinach dowiedzieli się królowa Elżbieta II oraz jej mąż książę Filip, ojciec Harry'ego i następca tronu - książę Karol oraz brat Harry'ego, książę William z księżną Kate.

Nowym rodzicom i dziecku, którzy przebywają w rezydencji pary we Frogmore Cottage, towarzyszy także matka Meghan Markle, Doria Ragland.

Książę Sussex Harry powiedział, że jest "przeszczęśliwy" po narodzinach swego pierwszego dziecka. - To najbardziej niezwykłe doświadczenie w moim życiu - tłumaczył uśmiechnięty książę.

Harry dodał, że - zgodnie z wcześniejszym planem - w ciągu kolejnych dni para pokaże także pierwsze zdjęcia syna i ogłosi jego imię. Bukmacherzy spodziewali się, że nowy członek rodziny królewskiej otrzyma imię Arthur, James lub Philip.

- Wciąż o tym myślimy (...), to jest teraz następny krok - powiedział.

Od wielu tygodni media informowały, że para chce zachować prywatność wokół narodzin pierwszego dziecka. Służby prasowe rodziny królewskiej miały podać jedynie oficjalną informację o jego przyjściu na świat (co też się stało). Nie było jednak planów - jak w przypadku dzieci księcia Williama i księżnej Kate - uroczystego wyjścia na próg szpitala, w czasie którego zdjęcia mogliby zrobić fotoreporterzy. 

Pierwsze zdjęcia noworodka powinny pojawić się dość szybko, bo ustalono, że w terminie dogodnym dla nowych rodziców - prawdopodobnie w pierwszych dniach po porodzie - odbędzie się sesja z jednym wybranym fotografem oraz jedną ekipą telewizyjną.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM