Brytyjczycy wezmą udział w eurowyborach. W sondażach prowadzi eurosceptyczna partia

Wielka Brytania weźmie udział w zaplanowanych na 23 maja wyborach do Parlamentu Europejskiego. Poinformował o tym brytyjski minister David Lidington.

Polityk przyznał, że pomimo wcześniejszych chęci zawarcia parlamentarnego porozumienia ws. wyjścia ze wspólnoty przed eurowyborami, taki scenariusz nie jest jednak możliwy. - Niestety, ale zakończenie tego procesu nie będzie możliwe przed datą wyborów do Parlamentu Europejskiego. Idealnie byłoby, gdybyśmy doprowadzili do sytuacji, w której wybrani brytyjscy posłowie nigdy nie objęliby swoich mandatów w europarlamencie. W tym celu należałoby domknąć proces porozumień przed letnią przerwą Parlamentu Europejskiego - powiedział Lidington. 

Zobacz wideo

Według sondaży - brytyjskim faworytem do zwycięstwa w zbliżających się eurowyborach jest nowo utworzona eurosceptyczna Partia Brexitu Nigela Farage'a, która może liczyć na 30 proc. poparcia. Na dalszych miejscach plasuje się Partia Pracy - 21 proc. i rządząca Partia Konserwatywna, na którą chce głosować 13 proc. ankietowanych.

TOK FM PREMIUM