Syn księcia Harry'ego i księżnej Meghan będzie miał bardzo oryginalne imię

Nowo narodzony syn Harry'ego i księżnej Meghan będzie się nazywał Archie Harrison Mountbatten-Windsor - poinformowały w środę służby prasowe brytyjskiej rodziny królewskiej.

Opublikowano także zdjęcie z chwili, gdy zobaczyła go po raz pierwszy prababcia - królowa Elżbieta II.

Na fotografii widać, jak 93-letnia monarchini - której towarzyszy także jej 97-letni mąż, książę Filip - uśmiecha się do swojego ósmego prawnuka. Młodym rodzicom towarzyszyła także matka byłej aktorki, Doria Ragland.

Wcześniej para książęca pokazała po raz pierwszy swoje dziecko przedstawicielom mediów, pozując do zdjęć w holu św. Jerzego na zamku w Windsorze i odpowiadając na kilka pytań ze strony dziennikarzy.

"Ma przesłodki temperament, jest naprawdę spokojny. To magiczne, wspaniałe. Mam dwóch najlepszych chłopaków na świecie, więc jestem naprawdę szczęśliwa" - mówiła księżna, dodając, że spotkanie z monarchinią "będzie miłym momentem wejścia (syna) do rodziny".

Urodzony w poniedziałek rano Archie jest ósmy w linii sukcesji do brytyjskiego tronu, ale z biegiem lat będzie prawdopodobnie spadał na dalsze miejsca, bo przed nim znaleźliby się m.in. ewentualni potomkowie trójki dzieci starszego brata Harry'ego, księcia Williama i księżnej Kate.

DOSTĘP PREMIUM