Atak na Magierowskiego. Zarzuty dla mężczyzny, który napadł na polskiego ambasadora

Do napaści doszło we wtorek. Mężczyzna rzucił się na polskiego ambasadora i zaczął krzyczeć. Prokuratura oskarża go o napaść i stosowanie gróźb karalnych.
Zobacz wideo

Izraelska prokuratura postawiła zarzut napaści i gróźb karalnych mężczyźnie, który we wtorek zaatakował słownie i fizycznie polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego.  - Na 23 czerwca w Tel Awiwie zaplanowana jest rozprawa sądowa dotycząca ataku - poinformowała w czwartek rzeczniczka MSZ Ewa Suwara. 

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został we wtorek zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie - poinformowała izraelska prasa. Napastnika aresztowano.

Sprawa została zgłoszona policji oraz MSZ Izraela.

Jak napisał w środę w wydaniu internetowym dziennik "Jerusalem Post", do stojącego przed ambasadą Magierowskiego podszedł mężczyzna, który rzucił się na niego i zaczął na niego krzyczeć. Ambasador nie był w stanie zrozumieć, co mówił napastnik, poza słowami "Polak, Polak" - pisze dziennik, powołując się na relację dyplomaty.

Mężczyzna podejrzany o napaść został aresztowany, jak informuje dziennik, po ok. 90 minutach od ataku.

Atak na Magierowskiego. Z mediów do dyplomacji

Marek Magierowski jest ambasadorem RP w Izraelu od czerwca 2018 roku. Wcześniej, w latach 2017-2018 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 2-15-2017 pracował z kolei w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy, w której pełnił funkcję dyrektora biura prasowego.

Zanim Marek Magierowski zaangażował się w politykę, był dziennikarzem. Współpracował m.in. z tygodnikiem "Newsweek Polska", "Forum" i dziennikiem "Rzeczpospolita", gdzie w latach 2006-2011 był zastępcą redaktora naczelnego.

DOSTĘP PREMIUM