Elizabeth Revol w dwa dni zdobyła Mount Everest i Lhotse

Himalaistka Elisabeth Revol w ciągu dwóch dni zdobyła Mount Everest i Lhotse - poinformował organizator wyprawy Rishi Ram Bhandari. Francuzka w styczniu ubiegłego roku została uratowana na zboczach Nanga Parbat (8126 m) przez polską wyprawę na K2.
Zobacz wideo

- Elisabeth wspięła się na Everest w czwartek, a dzisiejszego ranka stanęła na szczycie Lhotse - relacjonował w rozmowie z agencją AFP Bhandari. Szczyty te sąsiadują ze sobą.

Czytaj także: "Nie mieliśmy żadnych szans, by pomóc Tomkowi" - przerwana akcja ratunkowa na Nanga Parbat

Jak dodał, Revol miała w planach dokonać tego bez użycia tlenu. Nie jest on jednak pewny, czy ze względu na dużą liczbę wspinaczy w okolicach Mount Everest i tworzące się z tego powodu kolejki udało jej się zrealizować ten zamiar. 39-letnia Francuzka ma wrócić do bazy pod Everestem w sobotę. Towarzyszy jej co najmniej dwóch szerpów.

O Revol zrobiło się głośno za sprawą akcji ratunkowej z ubiegłego roku. Była wówczas partnerką wspinaczkową Tomasza Mackiewicza. W stanie skrajnego wyczerpania została uratowana przez uczestników polskiej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt K2. Mackiewicza nie udało się uratować, pozostał na zboczach Nanga Parbat.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM