Francja. Eksplozja na deptaku w Lyonie, są ranni

Co najmniej 10 osób zostało rannych w wyniku silnej eksplozji, do której doszło w piątek po południu w Lyonie na ulicy Wiktora Hugo. Straż pożarna otoczyła kordonem miejsce wybuchu.

Śledczy, którzy badają przyczyny eksplozji w Lyonie, oceniają, że najprawdopodobniej doszło do wybuchu bomby - poinformowała francuska prokuratura. Prezydent Francji Emmanuel Macron nazwał incydent "atakiem". 

Władze miasta apelują do mieszkańców, by nie zbliżali się do miejsca zdarzenia, które służby porządkowe otoczyły kordonem. 

Śledztwo w sprawie eksplozji  przejmuje paryska prokuratura ds. terroryzmu. Domniemany sprawca zamachu, nagrany przez kamery uliczne, był zamaskowany. Jego tożsamość pozostaje nieznana. Policja poszukuje mężczyzny, który według świadków przejeżdżając na rowerze podrzucił w piątek w Lyonie ładunek wybuchowy w samym centrum miasta, na ulicy Wiktora Hugo, , niedaleko piekarni La Brioche Doree. 

Co najmniej 10 osób zostało rannych, ich życie nie jest zagrożone.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Francja. Eksplozja na deptaku w Lyonie
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 5 razy 3

    Znow pieprzony islam kaleczy ludzi kaleczy umysly kaleczy fizycznie kaleczy ten swiat, z samej istoty siebie jest kalectwem.

  • tepege

    Oceniono 1 raz 1

    Zapewne odpowiadają za to ekstremiści eskimoscy bądź radykałowie indiańscy. Nie śmiem podejrzewać, aby tego dokonali islamiści.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX