Francja. Policja szuka sprawcy wybuchu w Lyonie. Rannych 13 osób

Francuska policja wciąż poszukuje mężczyzny, który podłożył ładunek wybuchowy w Lyonie. Według informacji władz Paryża, rannych w zdarzeniu zostało 13 osób.
Zobacz wideo

Do eksplozji doszło w piątek po południu w Lyonie, na ruchliwej ulicy Wiktora Hugo. - Trzynaście osób zostało rannych - poinformował mer drugiej dzielnicy Lyonu, Didier Broliquier.

Wśród osób poszkodowanych jest dziecko. 11 rannych zostało hospitalizowanych, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - podała francuska telewizja BFMTV.

Jak doprecyzował Didier Broliquier, obrażenia u rannych spowodowały odłamki szkła z witryny, która została zniszczona z powodu eksplozji. Fragmenty metalowe także wywołały powierzchowne i na szczęście tylko powierzchowne obrażenia.

Bomba domowej roboty

Domniemany sprawca zamachu, nagrany przez kamery uliczne, szedł deptakiem prowadząc rower i podłożył ładunek przy wejściu do piekarni w centrum miasta. Mężczyzna był zamaskowany, jego tożsamość pozostaje nieznana.

Służby ujawniły fragment tych nagrań i proszą o pomoc w zidentyfikowaniu sprawcy.

Ładunek, który podłożył - to według policji prawdopodobnie bomba domowej roboty, wypełniona między innymi śrubami. Śledztwo w sprawie wybuchu prowadzi paryska prokuratura do spraw terroryzmu.

TOK FM PREMIUM