Dwaj Polacy skazani za terroryzm. Zachęcali do zabójstwa księcia Harry'ego za "zdradę rasy"

19-letni Michał Sz. i mający polskie korzenie 18-letni Oskar D.-K. działali w neonazistowskiej grupie Sonnenkrieg Division, która m.in. wychwalała Andersa Breivika oraz Adolfa Hitlera. Zostali skazani na kary więzienia na mocy przepisów o zwalczaniu terroryzmu za zachęcanie do zamordowania księcia Harry'ego za "zdradę rasy" przez małżeństwo z Meghan Markle.
Zobacz wideo

Michał Sz. został skazany na cztery lata i trzy miesiące więzienia dla młodocianych przestępców, a urodzony w Wielkiej Brytanii Oskar D.-K. na 18 miesięcy uczestnictwa w programie zakładającym krótkotrwałe pozbawienie wolności, a następnie ograniczenie wolności i resocjalizację pod ścisłą kontrolą specjalistów z zakładu poprawczego.

Nastolatkowie byli zaangażowani w działalność neonazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division, która m.in. wychwalała norweskiego masowego mordercę Andersa Breivika oraz Adolfa Hitlera, a także wzywała do egzekucji białych kobiet umawiających się z niebiałymi mężczyznami. Telewizja BBC, która w 2018 roku ujawniła istnienie Sonnenkrieg Division, poinformowała, że Sz. używał fałszywego konta w mediach społecznościowych, na którym publikował materiały nawołujące do "systematycznej rzezi" kobiet oraz gwałtów na dzieciach. 19-latek był też w posiadaniu dokumentów zawierających instrukcje budowy ładunków wybuchowych oraz przeprowadzenia ataków terrorystycznych, a także podręcznika napisanego przez rasistowskie grupy wyznające wyższość białej rasy.

Pozyskane przez śledczych materiały propagandowe i zapisy dyskusji z komunikatorów internetowych zawierały elementy "ekstremalnej mizoginii, wychwalania terroryzmu dżihadystów i brutalnego satanizmu".

Czytaj też: Więzienie za udostępnianie filmu z zamachu w Nowej Zelandii. Sędzia porównał skazanego do Rudolfa Hessa>>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM