Kompletnie pijany przewodnik chciał prowadzić dzieci w góry. Mężczyzna miał ok. 3 prom. alkoholu w organizmie

Opiekunowie kilkudziesięcioosobowej wycieczki dzieci o stanie przewodnika zaalarmowali centrum powiadamiania ratunkowego. Relacjonowali, że mężczyzna miał problemy z chodzeniem.
Zobacz wideo

Kompletnie pijany przewodnik chciał prowadzić grupę kilkudziesięciorga dzieci w rejonie Szczyrku w Beskidach. Opiekunowie powiadomili służby ratunkowe. Mężczyznę przejęli policjanci. Miał ok. 3 prom. alkoholu w organizmie – podała w niedzielę bielska policja.

Rzecznik bielskich policjantów asp. szt. Roman Szybiak podał, że o stanie przewodnika opiekunowie wycieczki poinformowali w sobotę około południa centrum powiadamiania ratunkowego. Z ich komunikatu wynikało, że mężczyzna miał problemy z chodzeniem. Grupa została w schronisku.

Na sygnał zareagowali goprowcy. Dotarli do schroniska i potwierdzili, że przewodnik jest pijany. - Pierwsze badanie wykazało, że miał w organizmie ok. 3 prom. alkoholu – powiedział Szybiak.

Rzecznik dodał, że w tej sprawie prowadzone będzie postępowanie pod kątem wykroczenia, jakim jest wykonywanie obowiązków pod wpływem alkoholu. Grozi za to areszt lub grzywna. Ratownicy z centralnej stacji Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku poinformowali, że po raz pierwszy spotkali się z podobną sytuacją.

TOK FM PREMIUM