Najpopularniejsze zdjęcie ze szczytu G7? Melania Trump czule z premierem Kanady

W poniedziałek zakończył się trwający od soboty szczyt grupy G7. Oprócz przywódców państw, do Francji przyjechały także ich żony, w tym m.in. Melania Trump. W mediach społecznościowych dużą popularnością cieszy się zdjęcie, na którym Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych całuje premiera Kanady Justina Trudeau.
Zobacz wideo

Na zdjęciu - obok Melanii Trump i premiera Kanady Justina Trudeau - jest także prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

Fotografia cieszy się dużą popularnością w mediach społecznościowych. Internauci komentują między innymi, że każdy "chciałby mieć w życiu kogoś, kto będzie patrzył na niego tak, jak Melania na Trudeau".

Oprócz Melanii Trump, do Francji przyjechały też m.in. Brigitte Macron (żona prezydenta Francji) i Małgorzata Tusk (żona przewodniczącego Rady Europejskiej).

Na następny szczyt Trump chce zaprosić Rosję

Szczyt grupy G7 trwał we francuskim Biarritz od soboty. W poniedziałek, podczas konferencji kończącej wydarzenie, prezydent USA Donald Trump zapowiedział między innymi, że w przyszłym roku, gdy Stany Zjednoczone będą gospodarzem szczytu G7, na pewno zaprosi Władimira Putina. Zarazem wyraził opinię, że może to być trudne dla prezydenta Rosji i może on nie przyjechać.

Przypomnijmy, Rosja została zawieszona w prawach członka grupy G8 - która w efekcie powróciła do poprzedniej formuły, G7 - w reakcji na aneksję Krymu i podsycanie konfliktu we wschodniej Ukrainie. Przeciwko powrotowi Rosji do spotkań najbardziej uprzemysłowionych państw świata wypowiada się Unia Europejska.

Trump oświadczył też na konferencji, że jeśli okoliczności będą właściwe, mógłby się spotkać ze swoim irańskim odpowiednikiem Hasanem Rowhanim, aby zakończyć spór wokół porozumienia nuklearnego z 2015 roku.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM