Bernie Sanders hospitalizowany, miał wszczepione dwa stenty. Zawiesza kampanię

Senator Partii Demokratycznej Bernie Sanders został we wtorek hospitalizowany w związku z bólem w klatce piersiowej - poinformował w środę jego sztab wyborczy. Sanders zawiesił do odwołania walkę o nominację Demokratów w wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku.
Zobacz wideo

Jak sprecyzowano w komunikacie, 78-letni senator trafił do szpitala z bólem w klatce piersiowej; lekarze wszczepili mu dwa stenty w związku z niedrożnością jednej z tętnic.

"Senator Sanders rozmawia i jest w dobrym nastroju" - przekazał w oświadczeniu przedstawiciel sztabu polityka Jeff Weaver. "Będzie odpoczywał przez kilka następnych dni" - dodał.

Weaver poinformował, że sztab "do odwołania" anulował wszystkie wydarzenia i wystąpienia, w których senator miał wziąć udział. "Będziemy informowali o tym co się dzieje" - zapewnił.

Sanders, senator ze stanu Vermont, jest najstarszym kandydatem starającym się o nominację Demokratów w wyścigu o Biały Dom. Określa się jako "demokratyczny socjalista".

Największe szanse na zdobycie nominacji Partii Demokratycznej do walki z prezydentem Donaldem Trumpem o fotel prezydenta, ma obecnie były wiceprezydent USA, 76-letni Joe Biden.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM