Wielka Brytania: Atak nożownika w Manchesterze. Pięć osób rannych

Pięć osób zostało rannych, a centrum handlowe Arndale Center w Manchesterze w Wielkiej Brytanii zostało ewakuowane w związku z atakiem nożownika. Dochodzenie prowadzą służby antyterrorystyczne.
Zobacz wideo

Media brytyjskie powołując się na policję informują o pięciu osobach rannych po ataku nożownika w centrum handlowym Arndale Center w Manchesterze. Aresztowany został ok. 40-letni mężczyzna.

Rzecznik policji w Greater Manchester potwierdził, że pięć osób zabrano do szpitala. Dodał, że biorąc pod uwagę lokalizację, w dochodzeniu biorą udział policjanci z wydziału przeciwdziałania terroryzmowi.

Zdjęcia i wideo z miejsca zdarzenia zamieszczane w social mediach pokazują, że na miejsce przybyło bardzo wielu policjantów.

Rzecznik policji Greater Manchester (GMP) powiedział, że do tej pory nie było doniesień o ofiarach śmiertelnych.

Na zdjęciu wysłanym do Manchester Evening News widać, jak służby udzielają pomocy rannemu w kawiarni Starbucks w centrum Arndale.

Przypomnijmy, że 2017 r. w Manchesterze doszło do samobójczego ataku bombowego, w którym zginęły 22 osoby, a ponad 800 zostało rannych. Do zamachu wówczas przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

DOSTĘP PREMIUM