Wielka Brytania. W ciężarówce znaleziono 39 ciał. Kierowca aresztowany

Ciała znaleziono na terenie parku przemuysłowego w hrabstwie Essex, ok. 30 km od Londynu. Pochodzący z Irlandii Północnej kierowca ciężarówki został aresztowany.
Zobacz wideo

W ciężarówce, na terenie parku przemysłowego Waterglage Industrial Park, ok. 30 km na wschód od Londynu, znaleziono zwłoki 39 osób - poinformowała w środę brytyjska policja. Policja przekazała, że pod zarzutem morderstwa aresztowany został 25-letni kierowca pochodzący z Irlandii Północnej. 

Podejrzewa się, że ciężarówka przyjechała na terytorium Wielkiej Brytanii z Bułgarii w sobotę przez port w Holyhead w Walii. Tamtejszy port jest ważnym punktem obsługi handlu z Irlandią. Doniesień o tym, że ciężarówka rozpoczęła podróż w Bułgarii nie potwierdziło jednak na razie tamtejsze MSZ.

Na razie nie wiadomo jakiej narodowości były ofiary. Policja zastrzegła, że ich identyfikacja może potrwać długo.

Swoje wsparcie przekazał premier, Boris Johnson. Polityk zapewnił, że jest na bieżąco informowany o sytuacji przez odpowiednie służby. "Moje myśli są z tymi, którzy stracili życie i z ich bliskimi " - podkreślił. 

Wśród osób, których zwłoki znaleziono w ciężarówce na terenie parku przemysłowego, było 38 dorosłych i jeden nastolatek - poinformowała brytyjska policja. Policja została wezwana na miejsce odkrycia zwłok krótko przed godz. 2.40 w nocy czasu lokalnego.

Policja: Ciężarówka przypłynęła z Belgii

Po południu brytyjska policja poinformowała w wydanym oświadczeniu, że ciężarówka, w której w nocy znaleziono zwłoki 39 osób, przypłynęła na terytorium Wielkiej Brytanii promem z portu Zeebrugge w Belgii do Purfleet w południowo-wschodniej Anglii.

Według policji prom przybił do angielskiego portu w środę ok. godz. 0.30 miejscowego czasu (1.30 czasu polskiego), a ok. 1.05 ciężarówka opuściła port. Purfleet znajduje się w niewielkiej odległości od parku przemysłowego Waterglade Industrial Estate, dokąd krótko przed godz. 1.40 policja została wezwana po odkryciu w kontenerze ciężarówki zwłok 39 osób.

Najtragiczniejsze tego typu zdarzenie w historii Wielkiej Brytanii miało miejsce w czerwcu 2000 roku, gdy w porcie w Dover, w kontenerze ciężarówki, znaleziono ciała 58 chińskich nielegalnych imigrantów, którzy zmarli wskutek braku powietrza. Przeżyły wówczas dwie osoby. Rok później holenderski kierowca ciężarówki został skazany na 14 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem ludzi.

DOSTĘP PREMIUM