W chińskiej restauracji malowano psy, by wyglądały jak pandy

Jedna z restauracji w południowo-zachodnich Chinach chciała zyskać na popularności malując psy w taki sposób, by wyglądały jak pandy. Sprawa wywołała oburzenie obrońców praw zwierząt.
Zobacz wideo

Restauracja została otwarta w zeszłym miesiącu w mieście Chengdu w południowo-zachodnich Chinach. Sprawa z malowaniem czworonogów stała się głośna po tym, jak w mediach społecznościowych zaczęto zamieszczać filmy i zdjęcia przedstawiające pokolorowane w biało-czarne barwy psy rasy Chow Chow.

Na jednym z filmów właściciel restauracji miał także oferować malowanie zwierząt swoich klientów. Usługa miała kosztować 1500 chińskich juanów (czyli około 212 dolarów). Właściciel przekonywał, że barwnik stosowany przy kolorowaniu zwierząt nie stanowi dla nich zagrożenia.

Przeciwnego zdania byli jednak aktywiści broniący praw zwierząt, którzy ostrzegają, że farbowanie zwierząt może spowodować poważne konsekwencje.

Przypomnieli, że już w 2018 roku organizacja People for the Ethical Treatment of Animals (pol. Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) zwróciła uwagę na przypadek, w którym pies doznał poważnych oparzeń po tym, jak na jego ciało nałożono barwniki do włosów ludzkich. "Nienaturalne zabiegi upiększające, które nie są korzystne dla zdrowia i samopoczucia zwierzęcia, nigdy nie powinny być wykonywane" - oznajmili przedstawiciele organizacji.

Sprawa chińskiej restauracji wywołała oburzenie w mediach społecznościowych. internauci w większości krytykują przedstawicieli kawiarni za krzywdzenie zwierząt i chęć zarabiania ich kosztem.

Jak podaje "The Guardian", po fali krytycznych komentarzy przedstawiciele kawiarni zapowiedzieli, że nie będą kontynuować malowania psów na wzór pand.

Choć to nie jest pierwszy raz, kiedy w Chinach maluje się zwierzęta w taki sposób, by przypominały pandy lub inne zwierzęta. Dwa lata temu sklepy zoologiczne w południowej prowincji Guangdong sprzedawały psy barwione tak, by wyglądały jak miniaturowe tygrysy.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM