Wielka Brytania. Policja potwierdziła, że ciała osób znalezionych w ciężarówce, to obywatele Chin

Brytyjska policja poinformowała, że 39 osób, których ciała zostały znalezione na naczepie ciężarówki, było obywatelami Chin. W brytyjskich mediach pojawiły się także informacje, że przyczyną śmierci mogło być zamarznięcie.
Zobacz wideo

Brytyjska policja potwierdziła w czwartek, że 39 osób, których ciała znaleziono w środę w naczepie ciężarówki na terenie parku przemysłowego w południowo-wschodniej Anglii, było obywatelami Chin. 

Policja przekazała również, że wśród ofiar jest 31 mężczyzn i osiem kobiet. W środę informowano jedynie o 38 osobach dorosłych i jednym nastolatku, nie precyzując ich płci.

Wielka Brytania. Kierowca ciężarówki aresztowany pod zarzutem morderstwa

25-letni kierowca ciężarówki, Mo Robinson, został aresztowany pod zarzutem morderstwa. Nadal jest przesłuchiwany w związku ze znalezieniem w kierowanym przez niego pojeździe 39 zamarzniętych ciał. Według brytyjskich służb w sprawę mogą być zamieszane grupy przestępcze. 

W nocy ze środy na czwartek brytyjska policja przeszukała dwa domy w Co Armagh. Przeszukania są prawdopodobnie powiązane z kierowcą ciężarówki. 

Wielka Brytania. 39 ciał znalezionych w ciężarówce

Według najnowszych informacji BBC przyczepa ciężarówki przypłynęła do portu Purfleet na Tamizie z miasta Zeebrugge w Belgii. Ciężarówka wraz z naczepą opuściły Purfleet około 1 w nocy w środę. Pół godziny później ciała zostały znalezione w parku przemysłowym Waterglade około 30 km od Londynu. 

Strona belgijska na razie nie jest w stanie określić, ile czasu naczepa znajdowała się w Belgii. Mogą to być godziny, ale też dni. Według informacji brytyjskiej policji samochód przyjechał z Irlandii Północnej, a naczepa została odebrana dopiero w Purfleet. Jak zaznaczał z kolei rzecznik bułgarskiego MSZ, ciężarówka była zarejestrowana w Bułgarii jako należąca do firmy, której właścicielem jest osoba posiadająca obywatelstwo Irlandii. 

Obecnie policja kontynuuje prace nad identyfikacją zmarłych. Według resortu spraw zagranicznych Bułgarii, mało prawdopodobne jest, by byli oni narodowości bułgarskiej. Ciężarówka wyjechała już z terenu parku przemysłowego, aby miejsce to mogło zostać należycie zabezpieczone, a ciała zmarłych wyjęte z naczepy z poszanowaniem godności zmarłych. 

W brytyjskich mediach pojawiły się niepotwierdzone informacje, że przyczyną śmierci 39 osób mogło być zamarznięcie

Wielka Brytania. 39 ciał znalezionych w ciężarówce

W nocy z wtorku na środę, w parku przemysłowym Waterglade w Grays niedaleko Londynu, odnaleziono 39 ciał osób. Z ustaleń wynika, że było to 38 osób dorosłych i 1 nastolatek. 

Pojazd wyposażony był w chłodziarkę, która, jak sugerują brytyjskie media, mogła być włączona, a odbywający w niej podróż migranci zostać zamrożeni. 

DOSTĘP PREMIUM