Wielka Brytania. Aresztowano koleje osoby w związku ze śmiercią 39 osób

Mężczyzna i kobieta zostali w piątek aresztowani w związku ze śmiercią 39 osób, których ciała znaleziono w ciężarówce w Wielkiej Brytanii - poinformowała brytyjska policja. Oboje podejrzani są o przemyt ludzi i zabójstwo.
Zobacz wideo

Policja w Essex przekazała, że zatrzymano ich w Warrington w północnej Anglii. Aresztowani mają po 38 lat.

Wcześniej aresztowano 25-letniego kierowcę ciężarówki, mieszkańca Irlandii Północnej. Trwają jego przesłuchania.

W czwartek brytyjska policja poinformowała, że wszystkie 39 osób, których zwłoki znaleziono w nocy z wtorku na środę w naczepie ciężarówki w parku przemysłowym w południowo-wschodniej Anglii, były obywatelami Chin. Tego samego dnia funkcjonariusze przeszukali dwie nieruchomości w Irlandii Północnej, aby zbadać, czy w sprawę przemytu ludzi były zaangażowane zorganizowane grupy przestępcze.

11 ciał przewieziono do szpitala w Chelmsford, gdzie ma rozpocząć się sekcja zwłok.

Jak podaje brytyjski dziennik "The Guardian", śledczy na podstawie danych GPS ustalili trasę naczepy w ciągu ostatnich dni. Wynika z nich, że od 15 października pojazd był m.in. w Dublinie, Dunkierce i francuskim Lille. Śledczy ustalili też, że między 17 a 22 października ciężarówka dwa razy pokonywała trasę między kontynentalną Europą a Wielką Brytanią.

Ofiarami najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia tego typu w historii Wielkiej Brytanii również byli Chińczycy. W czerwcu 2000 roku w porcie w Dover w kontenerze ciężarówki znaleziono ciała 58 chińskich nielegalnych imigrantów, którzy się udusili. Przeżyły dwie osoby. Rok później holenderski kierowca ciężarówki został skazany na 14 lat więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem ludzi.

DOSTĘP PREMIUM