Alarm w związku z ostrzałem rakietowym ze Strefy Gazy. Ambasador Magierowski apeluje o ostrożność

W kierunku terytorium Izraela wystrzelono serię rakiet, które przechwycił system antyrakietowy. W wielu regionach, w tym w Tel Awiwie, zawyły syreny alarmowe. Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski zwrócił się do Polaków przebywających obecnie w tym państwie o zachowanie ostrożności.
Zobacz wideo

Izraelskie dowództwo nakazało zamknięcie szkół w południowym i środkowym Izraelu. Poinstruowano cywilów, aby pozostali w domu i nie szli do pracy, chyba że jest to niezbędne.

Ataki rakietowe nastąpiły po precyzyjnym ataku lotniczym izraelskich sił na dom w Strefie Gazy jednego z czołowych dowódców wspieranego przez Iran radykalnego ugrupowania Islamski Dżihad.

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski zwrócił się naTwitterze do Polaków przebywających w Izraelu o zachownaie ostrożności po ostrzale rakietowym Izraela ze Strefy Gazy.

"Ważna informacja dla wszystkich Polaków, przebywających obecnie w Izraelu. Proszę zachować ostrożność i ściśle stosować się do instrukcji odpowiednich władz" - napisał ambasador.

Skierował na Twittera ambasady Izraela w Polsce, która informuje: "Alarmy rakietowe w południowym i środkowym Izraelu; miliony ludzi kryją się w schronach, szkoły i miejsca pracy zamknięte; Izrael będzie bronił się przed sponsorowanym przez Iran Islamskim Dżihadem, grupą terrorystyczną, która przeprowadziła mnóstwo ataków na naszą ludność".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Izrael. Ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy, alarm. Ambasador Magierowski apeluje o ostrożność
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 2 razy 2

  Magierowski powinien wydac to ostrzezenie do Polaków wypoczywających w nadmorskich kurortach i ekskluzywnych hotelach w Palestynie. Tam będzie teraz ciepełko i duzo dymu.

 • rastablaster

  Oceniono 6 razy 2

  "Alarm w związku z ostrzałem rakietowym ze Strefy Gazy." - należy czytać jako: bandycki kraj Izrael szykuje się do kolejnej czystki etnicznej.

  Nie nastarczy wam hasbary aby przykryć trupi odór.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX