Stany Zjednoczone. Strzelanina w szkole, są zabici i ranni

Co najmniej jedna osoba zmarła, a sześć osób zostało rannych w strzelaninie w szkole średniej w mieście Santa Clarita w południowej Kalifornii - poinformowały lokalne władze.
Zobacz wideo

Jak przekazało na Twitterze biuro szeryfa hrabstwa Los Angeles - do zdarzenia doszło w Saugus High School, około 50 kilometrów na północny wschód od Los Angeles, w czwartek rano czasu miejscowego.

Z dotychczasowych informacji wynika, że co najmniej sześć osób zostało rannych. 

Jedna osoba zmarła - poinformowały władze miejscowego szpitala. Ofiara śmiertelna to dziewczyna. Władze szpitala dodały, że dwóch chłopców jest w stanie krytycznym.

Dodano, że podejrzany to ubrany na czarno mężczyzna, którego widziano na terenie placówki.

Policja szuka sprawcy

Policja poszukuje napastnika, który otworzył ogień. Okoliczne szkoły zostały zamknięte. Funkcjonariusze zaapelowali do mieszkańców o nieopuszczanie domów i zamknięcie drzwi.

"To wciąż bardzo dynamiczna sytuacja. Są informacje o około pięciu poszkodowanych, którym udzielana jest pomoc (...)" - napisała na Twitterze miejscowa policja.

Według służb podejrzany to ubrany na czarno mężczyzna o azjatyckich rysach twarzy, którego widziano na terenie placówki. Portal dziennika "LA Times" pisze, że napastnik ma 15 lat.

Media informują, że do zdarzenia doszło kilka minut przed rozpoczęciem lekcji.

DOSTĘP PREMIUM