Papież: Myślimy o wprowadzeniu do Katechizmu nowego grzechu

Papież Franciszek powiedział w piątek, że rozważana jest możliwość wprowadzenia "grzechu ekologicznego" do Katechizmu Kościoła Katolickiego. Jak przypomniał, taka propozycja pojawiła się w czasie niedawnego synodu biskupów na temat Amazonii.
Zobacz wideo

Podczas audiencji w Watykanie dla uczestników kongresu Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Karnego papież oświadczył: "Elementarne poczucie sprawiedliwości nakazywałoby, aby niektóre zachowania, za które zazwyczaj odpowiedzialne są korporacje, nie pozostawały bezkarne".

Jak wyjaśnił, chodzi zwłaszcza o "zbrodnie" wobec środowiska naturalnego.

- Myślimy o tym, by wprowadzić do Katechizmu Kościoła Katolickiego grzech ekologiczny, grzech przeciwko wspólnemu domowi - powiedział Franciszek.

Wyraził opinię, że przestępstwa przeciwko naturze są "zbrodniami przeciwko pokojowi".

Zaapelował do prawników, by podjęli działania na rzecz wprowadzenia "prawnej ochrony naszego wspólnego domu" - Ziemi.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (5)
Papież: Myślimy o wprowadzeniu do Katechizmu nowego grzechu
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 3

  Mam dla Pana Bergolio jeszcze kilka propozycji. Np. nie bedziesz rzucal papierkow, po cukierkach na ziemie dwunaste bedziesz zbieral kupy po psie z trawnika, nie bedziesz szczal na ziemie co cie zrodzila, bo moze twoja matka tam lezy.

 • szpung

  Oceniono 1 raz 1

  Po ludziach wielkich przychodza karly, tak to juz jest w tym swiecie. Rola papiestwa jest mowienie ludziom o Bogu a nie buchalteria czy zbieranie nieekolgicznych psich kup z trawnika. Od tego typu nazwijmy to edujkacji, sa tvn-azi czerskie i temu podobne instytucje.

 • getz54

  0

  Frank, chyba cię poje&ało. Wprowadzanie grzechów do katechizmu, które nie dotyczą twojej firmy i za które nikt z twoich pracowników nie będzie odpowiadał, to jest tchórzostwo najwyzszej próby. Twoja firma Frank, jest największym producentem gówna na świecie. Na przestrzeni wieków uczyniła więcej zła, niz jakakolwiek znana cywilizacja. Wymordowaliście miliony ludzi na wszystkich kontynentach, no, moze z wyjątkiem Grenlandii. Z róznych powodów, najczęściej z chciwości, ale tez i ze strachu przed ujawnieniem prawdy o was, z zamiłowania do czynienia zła, to wy wymyśliliście egzorcystów, zboków nad zbokami. Z 10 przykazań bozych i 5 grzechów głównych, pracownicy twojej firmy stosują się jedynie do 4 przykazania, w pozostałych urągają bogu wymyślonemu przez was do kontroli nad ludem i jego pieniędzmi. Wpisz Frank jeszcze do waszego dekalogu, przykazanie XI. Nie poządaj nieletniego dziecka blizniego swego, a co, idz na całośc, nie bój się. Ukrywasz się po jakiś ubogich celach zakonnych w obawie o swoje zycie, postaw się wreszcie, uderz pięścią w stół i zaządaj dokumentów procesów kanonicznych, ujawnij je opini publicznej, doprowadz do skazania Bertone, Sodano, odbierz im majątek kościoła, i nie wygłupiaj się proszę, wymyślaniem jakiś zmian w katechizmie, bo wstyd mi za ciebie. Pozdrawiam Frank i duzo zdrowia zyczę a ekologię zostaw politykom, Trumpowi, Xi, Putinowi.

 • przyganiacz

  Oceniono 2 razy -2

  Papież: Myślimy o wprowadzeniu do Katechizmu nowego grzechu

  Grzechem powinno być kultywowanie jakiejkolwiek religii bo to opium dla ludu zatruwające społeczeństwo. Zwłaszcza takiej, za którą stoi regularne państwo. Ściąga świętopietrze i inne świadczenia i jest całkowicie nietransparentne - robi co chce...

 • eski57

  Oceniono 4 razy -2

  - papież powinien wprowadzić grzech za homofobię – za NIE przestrzeganie ;
  Katechizmu z 1992 roku
  w którym pod poz; 2358 napisane jest ; Znaczna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX