Rzecznik prasowy PZPN o doniesieniach "Jerusalem Post": Jesteśmy zapewniani, że nie ma zagrożenia

Rzecznik PZPN skomentował na Twitterze doniesienia "Jerusalem Post" o rzekomym zagrożeniu atakiem rakietowym podczas meczu Izrael -  Polska.
Zobacz wideo

"Co do medialnej zawieruchy. Jesteśmy cały czas zapewniani ze strony federacji Izraela i UEFA, że nie ma żadnego zagrożenia. Po kliknięciu w link do tej wiadomość na stronie Jerusalem Post mamy takie wiadomości" - tak na Twitterze rzecznik PZPN skomentował doniesienia "JP" na temat zagrożenia atakiem rakietowym ze strony dżihadystów.

"Jerusalem Post" poinformował na swojej stronie internetowej, że organizacja Palestyński Islamski Dżihad zapowiedziała, że wystrzeli rakiety w stronę Izraela w czasie meczu piłkarskiej reprezentacji tego kraju z drużyną z Polski. Artykuł pojawił się w sobotę, obecnie nie jest już dostępny.

Mecz eliminacji Mistrzostw Europy Izrael-Polska ma się odbyć dzisiaj o godz. 20.45 w Jerozolimie.

Sytuacja między Izraelem i Palestyną jest napięta. Armia izraelska poinformowała w sobotę rano o dokonaniu kolejnych uderzeń na Strefę Gazy w odwecie za ostatnie ataki rakietowe ze Strefy na terytorium Izraela. Wymiana uderzeń trwa mimo obowiązującego od 2 dni rozejmu.

Według opublikowanego komunikatu dowództwa izraelskiego sobotnie ataki nie były wymierzone w cele Islamskiego Dżihadu, ale sprawującego władzę w Gazie Hamasu. Poprzednio w tym tygodniu cele Hamasu nie były atakowane.

W oświadczeniu przekazanym za pośrednictwem internetowego komunikatora WhatsApp, dowództwo izraelskie poinformowało, że "dwie rakiety wystrzelone ze Strefy Gazy zostały przechwycone przez system antyrakietowy Żelazna Kopuła".

Według źródeł w palestyńskich służbach bezpieczeństwa ataki izraelskie były wymierzone w dwa obiekty Hamasu w północnej, gęsto zaludnionej, części Strefy. Miały one spotkać się z ripostą.

Ostatnią falę wymiany wzajemnych ataków spowodował precyzyjny nalot lotnictwa izraelskiego z ub. wtorku, w rezultacie którego zginął jeden z dowódców Islamskiego Dżihadu Abu Al-Atta oraz jego żona. Izrael oskarżał go o dokonanie i planowanie szeregu aktów terrorystycznych.

DOSTĘP PREMIUM