Syn byłego prezydenta Niemiec śmiertelnie dźgnięty nożem podczas wykładu

Fritz von Weizsaecker, syn byłego prezydenta Niemiec Richarda von Weizsaeckera, został śmiertelnie dźgnięty nożem we wtorek podczas wykładu, który wygłaszał w szpitalu w Berlinie - poinformowała niemiecka policja.
Zobacz wideo

W ataku została też poważnie ranna jedna osoba, która próbowała pomóc w schwytaniu sprawcy. Media podają, że ranny jest policjantem.

Według mediów wystąpienia Weizsaeckera słuchało 20 osób. W audytorium znajdował się też napastnik, który nagle dźgnął Weizsaeckera nożem. Mimo starań lekarzy, syn byłego prezydenta zmarł w nocy z wtorku na środę.

Napastnik został ujęty przez policję

59-letni Weizsaecker wygłaszał wykład o chorobach nerek w prywatnym szpitalu Schlosspark-Klinik w Charlottenburgu w zachodniej części Berlina. Weizsaecker był tam ordynatorem oddziału chorób wewnętrznych.

Napastnik, którego motywy nie są znane, został ujęty przez policję - informuje portal Deutsche Welle. W sprawie zabójstwa wszczęto dochodzenie. Na miejscu pracują śledczy, którzy zbierają od świadków zeznania. 

Fritz von Weizsaecker był jednym z czworga dzieci Richarda von Weizsaeckera - polityka CDU, który sprawował najwyższy urząd w państwie - najpierw w RFN, potem w zjednoczonych Niemczech - przez dwie kadencje w latach 1984-1994. Wcześniej był m.in. burmistrzem Berlina Zachodniego. Były szef państwa zmarł w 2015 roku.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Syn byłego prezydenta Niemiec śmiertelnie dźgnięty nożem podczas wykładu
Zaloguj się
  • jadeit.2

    Oceniono 2 razy 0

    Dlaczego używacie słownictwa lumpów spod przysłowiowej budki z piwem???? Nie znacie takich słów jak ,,UGODZONY'' CZY PO PROSTU ZAATAKOWANY NOŻEM ???? ,,Dźgnięty'' to słowo z dialektu lumpów, a Wy jeśli chcecie uprawiać dziennikarstwo na poziomie , to powinniście dostosować do tego swoje słownictwo.

  • 2bxornot2b

    Oceniono 2 razy 0

    Nic o sprawcy, to staje sie zbyt meczace dla przecietnego poszukiwacza faktow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX