Holandia. Atak nożownika w Hadze. Trwają poszukiwania sprawcy

Trzy osoby zostały ranne w piątek wieczorem podczas ataku nożownika w domu handlowym w centrum Hagi. Policja szuka co najmniej jednego podejrzanego. Rzeczniczka policji Marije Kuiper powiedziała, że jest za wcześnie, by wykluczyć, że był to atak terrorystyczny.

Do ataku nożownika doszło w piątek wieczorem w domu handlowym Hudson's Bay na ruchliwej ulicy Grote Marktstraat w centrum miasta, około 500 metrów od siedziby rządu i parlamentu. Ranne zostały trzy osoby. Jak poinformowała policja, ofiary ataku nie są pełnoletnie. Nie podano, jaki jest ich stan.

Atak nożownika w Hadze. Szukają sprawcy

Trwają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy napaści. Policja poinformowała, że w związku atakiem w Hadze poszukuje mężczyzny w wieku 40-50 lat, który ma ciemną karnację, kręcone włosy, jest ubrany w szary dres, czarną kurtkę i szalik. Później jednak, jak podała holenderska agencja prasowa ANP, wycofała ten opis podejrzanego.

- Nic nie wskazuje na to, żeby atak nożownika w Hadze miał podłoże terrorystyczne - poinformowała w piątek późnym wieczorem holenderska telewizja publiczna NOS, powołując się na "różne źródła". - Prowadzimy dochodzenie we wszystkich kierunkach - oświadczyła policja.

TOK FM PREMIUM