Rosja: Autobus stoczył się z mostu. Zginęło 19 osób

W niedzielę przed południem doszło do wypadku na drodze ze Sreteńska do Czyty. Autobus wiozący 43 pasażerów zjechał ze szosy na moście, przerwał barierki i runął do rzeki Kuenga. Zginęło 19 osób, 22 odniosło rany - podały władze Kraju Zabajkalskiego.

Stan sześciu rannych wymagał natychmiastowej hospitalizacji. Osoby te zostały przewiezione do szpitala. W autobusie wraz z kierowcą znajdowały się 44 osoby.

Na miejscu wypadku trwa akcja ratunkowa. Wszczęto już śledztwo mające wyjaśnić przyczyny katastrofy - oświadczył w wypowiedzi dla TASS Jegor Markow, rzecznik regionalnego oddziału Komitetu śledczego Federacji Rosyjskiej.

Najprawdopodobniej doszło do pęknięcia opony w przednim kole autokaru Kia Grandbird wyprodukowanego w Korei Południowej - pisze TASS. Początkowo podawano, że przyczyną wypadku mógł być błąd kierowcy.

Właścicielem autokaru jest prywatna firma transportowa zajmująca się organizacją wycieczek i przewozami okazjonalnymi - poinformowały regionalne struktury ministerstwa ds. obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych w Czycie.

Do wypadku doszło w odległości 60 km od Sreteńska w Kraju Zabajkalskim.

TOK FM PREMIUM