Tygrysy z Polski dotarły do azylu w Hiszpanii. Czują się dobrze

Uratowane w Polsce tygrysy dotarły do azylu w Hiszpanii. Czują się dobrze - poinformowało PAP w poniedziałek tamtejsze stowarzyszenie APP Primadomus.

"Po zasłużonym nocnym odpoczynku, poprzedzającym całodzienną podróż, tygrysy rano wróciły na drogę. Zwierzęta odpoczęły i są spokojne. Oczekujemy, że dotrą do nas dziś po południu" – podawał w ciągu dnia na swoje stronie internetowej azyl APP Primadomus w hiszpańskiej Villenie. Ten azyl należy do mającego siedzibę w Holandii stowarzyszenia Adwokaci Zwierząt - AAP.

Właśnie rozładowujemy transport. Tygrysy są nieco nerwowe, ale to normalne po tak długiej podróży. Poza tym są w nowym miejscu. Jeden ze zwierzaków już się rozejrzał po pomieszczeniu i położył, żeby odpocząć - powiedziała PAP Berta Alzaga, wolontariuszka w azylu w Villenie.

Pięć tygrysów uratowanych z transportu, który pod koniec października utknął na granicy Polski z Białorusią, wyruszyło w sobotę wieczorem z poznańskiego zoo do azylu w Hiszpanii. Są to: Softi, Samson, Toph, Merida i Aqua.

Podczas kilkudziesięciogodzinnej podróży miały kilka postojów. Zwierzęta pokonały ponad 2 tys. kilometrów. W drodze były karmione.

W poznańskim zoo pozostały dwa tygrysy - Gogh i Kan - których stan zdrowia, jak podkreślają pracownicy ogrodu, nie pozwala na długą podróż.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Tygrysy z Polski dotarły do azylu w Hiszpanii. Czują się dobrze
Zaloguj się
 • dar61

  0

  Niewesoły los. Widać koty nawykły do poniewierki...
  Dajmy już im tam pomieszkać po reemigracji, ale proszę Redakcję o śledzenie losów pozostałych czterech, bo zdaje się, że z Goghiem i Kanem było nietęgo.
  A sam espański azyl powinien mieć kamery do zdalnych wizyt, warto koty nasze/ włosko-rosyjskie podpatrzeć.
  Ciekawym działań wobec sprawców tego przemytu, żeby o dagestańskim łączniku na razie nie wspominać.
  Warto dociekać też o śladzie włoskim, tego „hodowcy”.

 • z.04.2019

  0

  Ufff, odetchnąłem z ulgą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX