Czechy. Strzelanina w szpitalu w Ostrawie. Sześć osób nie żyje. Sprawca zastrzelił się przed interwencją policji

Policja informuje o ofiarach śmiertelnych wtorkowej strzelaniny w Szpitalu Uniwersyteckim w Ostrawie. Sprawca zbiegł. Pościg trwał od rana.
Zobacz wideo

Premier Czech poinformował, że sprawca otworzył ogień na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. 

Do zdarzenia doszło po godz. 7 rano. Według wstępnych informacji ofiarami są pacjenci szpitala z oddziału traumatologii. Sześć osób nie żyje, dwie walczą o życie. Są ranni. Część kliniki została ewakuowana. 

Z relacji świadków wynika, że  sprawca strzelał z bliska - w głowę i plecy

Od rana trwał pościg za sprawcą. Około godz. 11 policja znalazła samochód sprawcy. Usłyszano strzał, a potem służby weryfikowały tożsamość znalezionego mężczyzny, który tuż przed interwencją miał strzelić sobie w głowę.

Czeska policja potwierdziła, że mężczyzna, który zastrzelił się w miejscowości Diehylow pod Ostrawą, to sprawca porannej strzelaniny w szpitalu klinicznym w Ostrawie. Według nieoficjalnych informacji sprawca to 42-letni budowlaniec. Według mediów mężczyzna miał się od dłuższego czasu skarżyć na lekceważenie przez lekarzy jego problemów ze zdrowiem. Dziennikarze dotarli do pracodawcy Ctirada V., który powiedział, że jego pracownik był od miesiąca na zwolnieniu lekarskim.

Poszukiwany pojazd policja znalazła w miejscowości Diehylov, kilkanaście kilometrów od Ostrawy.

Czeska policja opublikowała wcześniej zdjęcie poszukiwanego mężczyzny. Policja ostrzegała, by nie zbliżać się od podejrzanego, lecz alarmować funkcjonariuszy. Władze zamknęły pobliską wyższą szkołę górniczą.

W związku ze strzelaniną w szpitalu klinicznym w Ostrawie władze Wyższej Szkoły Górniczej zamknęły swój kampus, przylegający do szpitala. Studentów i pracowników ostrzegają przed mężczyzną w czerwonej kurtce, to on ma być sprawcą. 

Dziennikarze widzieli funkcjonariuszy, którzy wyprowadzali z terenu uczelni jedną osobę w kajdankach. Nie potwierdzono, że ma to związek ze strzelaniną. Na miejscu tragedii ma pojawić się prezydent Milosz Zeman.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

DOSTĘP PREMIUM