Watykan: tysiąc zgłoszeń pedofilii w tym roku, to tsunami

"Tsunami"- tak watykańska Kongregacja Nauki Wiary, zajmująca się przypadkami pedofilii wśród duchowieństwa, określiła masowy w tym roku napływ doniesień o takich nadużyciach. Zanotowano ich dotąd tysiąc. Wśród krajów, z których napływają, wymieniono Polskę.
Zobacz wideo

Włoska agencja Ansa, która pisze o tej sprawie, zwraca uwagę na to, że w kończącym się roku do Watykanu docierają zgłoszenia ze wszystkich części świata. Przytacza wypowiedź szefa biura w sekcji dyscyplinarnej Kongregacji Nauki Wiary księdza Johna Josepha Kennedy'ego, który tegoroczną liczbę zgłoszeń uznał za "rekordową". Jak wyjaśnił, sygnały o przestępstwach pedofilii napłynęły do Stolicy Apostolskiej z krajów, z których nigdy wcześniej nie docierały.

Według przekazanych informacji zawiadomienia otrzymano z Argentyny, Chile, Meksyku, Polski, USA i Włoch.

Personel kongregacji jest "przytłoczony" nawałem zgłoszeń i, jak ujawnił szef biura, konieczna jest praca przez siedem dni w tygodniu.

"Przypuszczam, że gdybym nie był księdzem i miałbym maltretowane dziecko, prawdopodobnie przestałbym chodzić na mszę" - wyznał ks. Kennedy, cytowany przez włoskie media.

Przypomniał, że Watykan walczy z nadużyciami i potrzebuje jedynie czasu, by przeanalizować wszystkie przypadki.

"Zbadamy je z punktu widzenia sądowego i zagwarantujemy sprawiedliwy wynik" - zapewnił przedstawiciel kongregacji.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Watykan: tysiąc zgłoszeń pedofilii w tym roku, to tsunami
Zaloguj się
 • gblo

  Oceniono 1 raz 1

  Organizacja , która pod pozorem czynienia dobra czyni samo zło, którego zmierzyć nie sposób w każdym wymiarze ;,materialnym , psychicznym czy kryminalnym. Najwyższy czas odstawić czarną zarazę tam gdzie jej miejsce, na margines. Ci, którzy mają zamiar bronić tego zła , niech węzmą ich na swoje utrzymanie.

 • eski57

  Oceniono 1 raz 1

  - Popełniane grzechy i występki duchownych mimo święceń , egzorcyzmów … dowodzą , że NIE ma żadnych duchów i innych wysłanników z niebios , które by chroniły i ostrzegały duchownych przed pokusami , a zwłaszcza Nawet barbarzyńskimi czynami pedofili i gwałtów !! - Mają rację ;
  - Religia została stworzona tylko po to, by wprowadzać ludzi w błąd, co do rzeczywistych sprawców ich nieszczęść.  -P. T. Holbach
  - Marszałek Józef Piłsudski powiedział ; „Religia jest dla ludzi bez rozumu” ,
  - .. i kto przestrzega zasady religii;
  - Nicolo Machiavelli . Chcę iść do piekła , nie do nieba . W piekle będę miał towarzystwo papieży , królów i książąt , a w niebie są sami żebracy , mnisi , pustelnicy i apostołowie .

 • marudna.maruda

  Oceniono 1 raz 1

  Niemożliwe!!! A co na to przewielebny Jędraszewski? Nadal boi się LGBT? Nadal zatroskany o los polskich dzieci, polskich rodzin?

 • muzoman

  Oceniono 1 raz 1

  Muszą się tym zajmować przez 7 dni w tygodniu, tyle tego jest. Nawałnica. Biedne dzieci.

 • liwia01

  Oceniono 1 raz 1

  Katolikom gratuluję przewodników duchowych.Przynajmniej wiadomo,kto przyczynił się do degeneracji gatunku homo sapiens.A teraz wesoło sobie świętujcie i nie zapomnijcie o tacy.Będą potrzebne duże pieniądze na zadośćuczynienia dla ofiar waszych idoli i wy to sfinansujecie.Szczęść boże.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX