Lawiny w kurortach w Szwajcarii i Austrii. Poszukiwania poszkodowanych, którzy mogą znajdować się pod śniegiem

Co najmniej dwie osoby zostały ranne w czwartek po zejściu lawiny w szwajcarskim ośrodku narciarskim Andermatt. Trzy lawiny zeszły też w austriackim Ankogel - poinformowała policja. Służby ratunkowe poszukują osób, które mogą znajdować się pod śniegiem.
Zobacz wideo

Rzecznik szwajcarskiej policji przekazał, że dwie osoby z "niewielkimi obrażeniami" wyciągnięto spod śniegu po zejściu "ogromnej lawiny" na trasę narciarską w kurorcie Andermatt w kantonie Uri. Poszkodowanych przewieziono do szpitala. Jak informuje Reuters, ratownicy znaleźli też cztery kolejne osoby, które nie odniosły żadnych obrażeń. 

Policja ostrzegła, że pod śniegiem może znajdować się więcej osób. Na miejscu pracuje ekipa poszukiwawczo-ratunkowa. Na obszarze, gdzie doszło do zejścia lawin, obowiązywał trzeci stopień zagrożenia lawinowego, w pięciostopniowej skali. 

Andermatt położone jest w kantonie Uri, w pobliżu jednej z najbardziej znanych alpejskich przełęczy - Św. Gotharda.

W ośrodku Ankogel w Karyntii jedna z lawin przysypała dwóch narciarzy, zjeżdżających poza stokiem. Udało im się samodzielnie wydostać spod śniegu.

Lawina zeszła też bezpośrednio na stok narciarski. Ponad 60 ratowników, helikoptery i psy poszukują osób, które mogły zostać przysypane przez śnieg. Jest zbyt wcześnie, by mówić o możliwych ofiarach - dodano w komunikacie policji. Także w austriackiej Karyntii obowiązywał dziś trzeci stopień zagrożenia lawinowego, w pięciostopniowej skali.

TOK FM PREMIUM