Panika podczas pogrzebu gen. Sulejmaniego. Kilkadziesiąt osób nie żyje

Do co najmniej 50 osób wzrosła liczba osób, które zginęły w wyniku paniki, która wybuchła na uroczystościach pogrzebowych generała Kasema Sulejmaniego.
Zobacz wideo

Informację o większej liczbie ofiar podała irańska agencja Fars, powołując się na służby ratunkowe. Wcześniejsze dane mówiły o 40 zabitych i co najmniej 213 rannych.

Jak poinformowała irańska agencja ISNA, w związku z zaistniałą tragedią pochówek generała odłożono; nie sprecyzowano jednak na kiedy.

Od rana na ulicach rodzinnego miasta gen. Sulejmaniego gromadziły się tłumy. Dowódca elitarnej jednostki Al Kuds zginął w wyniku amerykańskiego ataku

Według irańskiego radia państwowego Sulejmani ma zostać pochowany między godz. 14 a 16 czasu lokalnego (godz. 11.30-13.30 w Polsce).

Uroczystości pogrzebowe generała Kasema Sulejmaniego w Iranie rozpoczęły się w poniedziałek; zgromadziły w Teheranie setki tysięcy osób, a według niepotwierdzonych informacji irańskiej telewizji - miliony ludzi. 

Sulejmani, uważany za drugą najważniejszą osobę w Iranie po ajatollahu Alim Chameneim, i dowódca irackiej proirańskiej milicji Kataib Hezbollah, Abu Mahdi al-Muhandis, zostali zabici w nocy z czwartku na piątek na międzynarodowym lotnisku w Bagdadzie w ataku rakietowym sił USA przeprowadzonym przy użyciu dronów.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie.

DOSTĘP PREMIUM