Skrajnie wychudzone i chore lwy w parku w Sudanie. Internauci apelują o pomoc

Jak podaje AFP, od kilku tygodni lwy przebywające w parku Al-Qureshi w Chartumie cierpią z powodu niedożywienia i chorób.To pokłosie kryzysu ekonomicznego w Sudanie.
Zobacz wideo

Informacje o fatalnym stanie zwierząt mieszkających w parku położonym w ekskluzywnej dzielnicy stolicy Sudanu dotarły do opinii publicznej po tym, jak media społecznościowe obiegły ich aktualne zdjęcia - zwierzęta są skrajnie wychudzone.

Na Facebooku uruchomiono akcję  #Sudananimalrescue. Jej uczestnicy domagają się przeniesienia lwów do miejsca, w którym zaspokojenie ich potrzeb będzie możliwe. 

Inicjator akcji, Osman Salih, wzywa “zainteresowane osoby i instytucje” do udzielenia wsparcia. 

Przedstawiciele finansowanego przez miasto i prywatnych darczyńców parku i lekarze poinformowali, że część lwów straciła nawet dwie trzecie masy ciała.

Dziennikarze i aktywiści, którzy pojawili się w parku, żeby sprawdzić stan zwierząt relacjonowali, że w pobliżu klatek znajdowały się kawałki zgniłego mięsa pokryte muchami.

Problemy parku wynikają z pogłębiającego się kryzysu gospodarczego w Sudanie. 

Jak podaje AFP, populacja afrykańskich lwów spadła o 43 procent między 1993 a 2014 rokiem. Dziś żyje tylko około 20 000.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM