USA. Prokurator: FBI chciało przesłuchać księcia Andrzeja

FBI skontaktowało się z prawnikami brytyjskiego księcia Andrzeja i poprosiło o możliwość przesłuchania go w sprawie dotyczącej działalności i śmierci amerykańskiego miliardera Jeffreya Epsteina - powiedział w poniedziałek prokurator dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku Geoffrey Berman.

Berman podczas konferencji prasowej przed nowojorską posiadłością Epsteina stwierdził, że śledczy spotkali się z "zerową współpracą" ze strony księcia.

Prokurator nie chciał mówić o szczegółach śledztwa w sprawie Epsteina. Stwierdził jednak, że "sprawa nie zakończyła się wraz z jego śmiercią". "Jeffrey Epstein nie mógł zrobić tego, co zrobił, bez pomocy innych i mogę zapewnić, że śledztwo posuwa się do przodu" - powiedział.

W listopadzie ub.r. książę Andrzej ogłosił, że wycofuje się z pełnienia obowiązków "w dającej się przewidzieć przyszłości". Miało to związek z oskarżeniami Amerykanki Virginii Giuffre, która twierdzi, że jako 17-latka była przez niego wykorzystywana seksualnie. Miała mu zostać "dostarczona" przez Epsteina.

Ogłaszając wycofanie się z pełnienia obowiązków, książę zadeklarował, że "gotów jest pomóc każdej stosownej agencji w prowadzonych przez nią dochodzeniach, jeśli zajdzie taka potrzeba". Książę zaprzecza, by odbywał z Giuffre stosunki seksualne. W listopadzie ub.r. w rozmowie z BBC stwierdził, że nie przypomina sobie, żeby ją kiedykolwiek spotkał.

Epstein, oskarżony o nakłanianie do prostytucji i wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewcząt, zmarł w areszcie 10 sierpnia ub.r. 66-letniemu miliarderowi, który utrzymywał, że jest niewinny, groziło do 45 lat pozbawienia wolności; jego proces miał rozpocząć się w czerwcu 2020 roku.

W grudniu ub.r. Reuters, powołując się na źródła w organach ścigania, podawał, że śledztwem FBI objęte są osoby, które miały ułatwiać nielegalne działania Epsteina, m.in. Brytyjka Ghislaine Maxwell, wieloletnia współpracowniczka Epsteina.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
USA. Prokurator: FBI chciało przesłuchać księcia Andrzeja
Zaloguj się
  • rastablaster

    0

    Na słynnej liście klientów Epsteina można znaleźć kilku etatowych autorytetów Wyborczej. Kiedy pan Siekielski opublikuje listę i ruszy na łowy korytarzami redakcji; hehehe. Nigdy nie ruszy - ponieważ podobnie jak epsteiny z TOK FM uważa że obrzezany ch... pedofilii nie czyni [RZEKOMO].

  • 2bxornot2b

    0

    To jest prawdziwy przemysl pedofilny dla bogatych neoliberalnych kregow finansowych. Tym TVNazi sie nie zainteresuje wola urzadzac urodziny Hitlera po lasach i w chaszczach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX